eReport.sk
Nám sa Matovič vyhrážať nebude
Expremiér a súčasný poslanec NRSR Peter Pellegrini (Hlas-SD). Foto: tasr

Pellegrini citoval názor občana: Takto to vyzerá, keď pacient vyjednáva s lekármi

Nezaradení poslanci pôsobiaci v Hlase-SD podporia v parlamente všetky návrhy, ktoré vzídu zo sobotnej (26. 11.) dohody vlády s lekárskymi odborármi. V diskusnej relácii TA3 V politike to avizoval šéf Hlasu-SD Peter Pellegrini. Poslankyňa parlamentu Mária Kolíková (SaS) vníma dohodu vlády s Lekárskym odborovým združením (LOZ) za nevyhnutnosť pre plnohodnotné poskytovanie zdravotnej starostlivosti.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Zľava premiér Eduard Heger a šéf LOZ Peter Visolajský počas tlačovky po skončení rokovania vlády so zástupcami lekárskych odborov 26. 11. 2022 v Bratislave.
  2. Snímka z protestného zhromaždenia Lekárskeho odborového združenia zo 17. novembra 2022.
  3. Kolíková kritizuje Karasa
  4. Na kombosnímke zľava Matúš Šutaj Eštok a Marta Jančkárová.

„Ukázalo sa, že ak má táto vláda niečo normálne spraviť, je to pod systematickým a silným tlakom,“ zdôraznil Pellegrini. Kritizoval, že vláda nechala občanov Slovenska dlho v neistote, lebo „požiadavky lekárov boli na stole od augusta“. Myslí si, že ak by vláda rokovala s odborármi skôr, mohol byť pre ňu kompromis z finančného hľadiska menej bolestivý.

Moderátor hosťom položil aj otázku, či si myslia, že dosiahnutiu dohody pomohla aj tá skutočnosť, že na poslednom rokovaní s lekárskymi odbormi nebol už prítomný minister finbancií Igor Matovič. (OĽANO).

„Nemajme ilúzie, že do toho zasiahol premiér Heger“

„Minulý týždeň, keď tie rokovania boli extrémne komplikované a Igor Matovič ich lídroval, tak jeden človek mi napísal v esmeske, že takto to vyzerá, keď pacient vyjednáva s lekármi. Tak toto poviem možno na odľahčenie. Viete, nemajme ilúzie, že do toho zasiahol premiér Heger, že Igor Matovič sa stiahol a takto sa to podarilo vyriešiť. Premiér Heger spravil len to, čo mu dovolil Igor Matovič,“ vyhlásil Pellegrini s tým, že pripomenul aj status lídra OĽANO zo soboty. Expremiér si SMS-ku, ktorú mal dostať od známeho, zjavne osvojil. Po debate v štúdiu ju totiž šíril aj cez sociálnu sieť.

Pripomíname, že v sobotu generálny manažér Hlasu-SD Matúš Šutaj Eštok označil Matoviča za chorého človeka a moderátorka sa ho pýtala, či má na to aj dôkazy.

Kolíková tvrdí, že Matovič bol prekážkou

Podľa Kolíkovej proces dohody blokoval minister financií Matovič. „Je zrejmé, že Igor Matovič bol prekážkou, aby došlo k normálnemu jednaniu,“ vyhlásila. Hovorí o zákernom štýle vedenia politiky z jeho strany. Kolíková tvrdí, že platy lekárov sa mali riešiť už skôr. Situáciu považuje za precedens, že bez nátlakových akcií nie je možná dohoda s vládou na zabezpečení „normálneho chodu štátu a kľúčových profesií.“

Zdroj: tasr/eReport


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Pellegrini citoval názor občana: Takto to vyzerá, keď pacient vyjednáva s lekármi

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti