eReport.sk
vlajka Slovenskej republiky, zástava, Slovensko, štátnosť
Ilustračná snímka. Foto: tasr

VIDEO Protokolistka o Kollárovom trapase: Nevyvesené vlajky boli veľkým prešľapom!

V Deň vzniku Slovenskej republiky (1.1.) pri Národnej rade Slovenskej republiky na stožiaroch neboli vyvesené štátne vlajky. Mnohí by pravdepodobne riešili aj to, že prečo vlastne neboli na svojom mieste a to v hociktorý deň v roku, ale chýbajúcim symbolom v štátny sviatok vzniku republiky, ktorej symbolom vlajka je, predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) pobúril nejedného občana a chladná rozhodne neostala ani protokolistka.

Na celú záležitosť upozornila verejnoprávna RTVS v rámci svojej reportáže a neskôr aj pobúrený podpredseda parlamentu Juraj Blanár (Smer-SD).

Blanár: Koalícia si neváži ľudí a ani vlastnú štátnosť

Opozičný politik je rád, že si ľudia tento štátny a významný sviatok vedia pripomenúť aj spontánne, lebo „keby sme sa spoliehali na slovenský parlament vedený predsedom Borisom Kollárom, tak pred ním zostalo v tento sviatok veľké prázdno. Minimálne také prázdno, ako je prázdna táto koalícia, ktorá si neváži ľudí a ani vlastnú štátnosť,“ skonštatoval.

Zdroj: fb/jurajblanarsk

Protokolistka hovorí o veľkom prešľape

Odborníčka na diplomatický protokol a etiketu Katarína Strýčková si nemyslí, že zabudnúť na vlajky je zo strany parlamentu vhodné: „Ak pred NR SR, ako najvyšším zákonodarným orgánom krajiny, v štátny sviatok vzniku Slovenskej republiky skutočne nevisela štátna vlajka SR, ako jeden zo štátnych symbolov SR, je to podľa mňa veľký protokolárny prešľap, ktorý si osobne neviem vysvetliť“.

Kollár sa nevyjadril, jeho tlačové hovorí o vetre

Boris Kollár síce má svoju fanúšikovskú stránku na sociálnej sieti zaplnenú obsahom z Vianoc, zo Silvestra a z lyžovačky, ale k tomu, že prečo neboli v štátny sviatok pred parlamentom vyvesené vlajky sa zjavne nevyjadril. Kancelária NR SR pre RTVS uviedla, že vlaky pred parlamentom chýbali pre zlé poveternostné podmienky. Minimálne obyvatelia Bratislavy môžu sami posúdiť, do akej miery môže byť toto odôvodnenie pravdivé.

Blanár vláde pripomenul Ostrihom

Opozičný podpredseda parlamentu Blanár nezabudol Hegerovej vláde a občanom pripomenúť, že to bol práve súčasný premiér Eduard Heger (OĽANO), kto minulý rok nemal problém v Maďarsku vystúpiť pred vlajkou, ktorá pripomínala skôr ruskú vlajku: „Veď si len spomeňme, ako premiér Heger rečnil v Ostrihome pod cudzou štátnou vlajkou namiesto toho, aby sa ohradil a odmietol vystúpiť skôr, ako nebude zavesená naša vlajka. Presne ten symbol štátnosti, ktorý chýbal aj teraz 1. januára pred NR SR“.

VIDEO Reportáž RTVS o nevyvesených štátnych vlajkách pred slovenským parlamentom

Zdroj: rtvs.sk

Mohlo by vás zaujímať:

  1. šamko o kauze Súmrak
  2. polícia, policajti
  3. Viktor Orbán a Eduard Heger.

Zdroj: eReport/rtvs


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Protokolistka o Kollárovom trapase: Nevyvesené vlajky boli veľkým prešľapom!

2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti