tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Bývalý slovenský tenista Martin Kližan.
Bývalý slovenský tenista Martin Kližan. Foto: tasr

Od tenisu do politiky! Po Tabák, Kučerovi a Krošlákovi, je tu ďalší ambiciózny kandidát

Mal ambíciu stať sa prezidentom Slovenského tenisového zväzu, to mu však nevyšlo. A teraz to vyzerá tak, že by sa stal rád politikom. Reč je o Martinovi Kližanovi, našom bývalom tenistovi. Tenisovú raketu zavesil na klinec pritom iba vlani.

Karol Kučera, Romana Tabák a Ján Krošlák. To je trojica extenistov, ktorá sa úspešne prekrúžkovala až do národnej rady. Títo bývalí športovci sa však zatiaľ v parlamente nijako výrazne nepresadili, ak teda úspechy politika definujeme tak, že presadili niečo naozaj významné minimálne v prospech tých občanov, ktorí ich volili.

Kližan už zbiera podpisy

Všetkých troch medzi zástupcov zákonodarného zboru katapultoval na kandidátke OĽANO Igor Matovič. Avšak aktuálne už len jeden z nich „kope“ za najsilnejšie vládne hnutie. Matovičovým verným ostal už iba poslanec Kučera, ktorý bol 4. júna 2020 vymenovaný do funkcie splnomocnenca vlády Slovenskej republiky pre mládež a šport.

Related Posts

  1. Men playing amateur friendly football match
  2. Slovenský tenista Filip Polášek odvracia úder na sieti.
  3. Zľava Jana Bittó Cigániková a Romana Tabák akože v boxerskom ringu.

„Bývalý daviscupový reprezentant Martin Kližan sa podieľa na vzniku novej politickej strany. V týchto dňoch sa začalo so zbieraním podpisov,“ informoval dnes portál topky.sk s tým, že údaje o vzniku novej politickej strany s názvom Team Petržalka sa nachádzajú na webovej stránke Ministerstva vnútra SR. „Rezort bol informovaný, že už začali so zbieraním podpisov,“ spresnil spravodajský web. Pripomíname, že podľa zákona musia zástupcovia novej strany, vrátane Kližana vyzbierať minimálne 10-tisíc podpisov občanov, ktorí dosiahli vek 15 rokov.

So svojím bývalým učiteľom sa nemusí

Zaujímavosťou je, že začiatkom tohto roka sa Kližan ostro pustil do svojho bývalého „učiteľa tenisu“ Kučeru. Tvrdo kritizoval Národné tenisové centrum (NTC) v Bratislave. „NTC v Bratislave bol a je prepadák za milióny eur a oni idú stavať ďalšie v Košiciach za 18 miliónov. Hlavne, že kluby krachujú. Generálny sekretár Moška, von! Prezident tenisového zväzu Macko, von! Geriatria vo výkonnom výbore STZ, radách STZ a krajských zväzoch, von!,“ napísal vo februári Kližan na sociálnej sieti a dodal: „Čakám už iba na to, ako náš zapredaný splnomocnenec pre šport Karol Kučera bude obhajovať, aký je to skvelý projekt. Karol Kučera, ty si ten zlý jazyk. Zabijak tenisu a spolu so štátnym tajomníkom Husárom aj celého športu na Slovensku!“

O Kližanovi sa šuškalo, že má namierené k Pelegrinimu

Kučera nezostal ticho a svojmu bývalému zverencovi drsne, takisto cez sociálnu sieť, odkázal: „Po hlave si skákať nenechám a je dôležité upozorňovať na toxických ľudí. Ospravedlňujem sa tenisovej obci, že som zabíjal svoj drahocenný čas s bláznom menom Martin Kližan. Ospravedlňujem sa, že som radšej nepracoval v prospech športu na Slovensku a ospravedlňujem sa, že som radšej netrénoval napr. mládež, ale som sa rozhodol odovzdať svoje skúsenosti človeku, ktorý stratil štipku úcty. Myslí si zrejme, že môže všetko.“

Súčasný poslanec vládnej strany OĽaNO na Facebooku už vtedy riešil aj politické ambície Kližana, toho času sa totiž povrávalo, že skončí v Hlase.  „Ako sa hovorí, vrana k vrane sadá, a ak je pravda, že sa dáva na politiku, prajem pánovi poslancovi Pellegrinimu veľa šťastia s ním. Dobre si vybral,“ ironicky komentoval Karol Kučera.

Portál čas.sk, ktorý o verbálnej prestrelke bývalých známych športovcov v zime informoval, pripomenul, že Kučera svojho času dostal Kližana z 250. miesta v rebríčku ATP až na 27. priečku.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Od tenisu do politiky! Po Tabák, Kučerovi a Krošlákovi, je tu ďalší ambiciózny kandidát

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku