tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Men playing amateur friendly football match
Ilustračné foto: shutterstock

Kučera kriticky: Fakt, že východ má veľmi slabú športovú infraštruktúru, je alarmujúci

Fakt, že východné Slovensko má veľmi slabú športovú infraštruktúru na školách, je alarmujúci. Pre TASR to uviedol splnomocnenec vlády SR pre mládež a šport Karol Kučera (OĽANO). Ako uviedol, na prípravách pomoci pre školy, ktoré nemajú dostatočnú športovú infraštruktúru, sa intenzívne pracuje a komunikujú priamo s riaditeľmi škôl.

Slabá športová infraštruktúra?

„Práve školy, ktoré majú aj vyšší počet marginalizovaných žiakov, by v tejto oblasti potrebovali prioritnú pomoc. Preto treba týmto školám pomôcť dorovnať tento dlh, aby mohli plnohodnotne realizovať hodiny telesnej a športovej výchovy a mali priestor na ďalšie športové aktivity a krúžky,“ poznamenal Kučera. Ako dodal, kroky, ktoré sa už podnikli na pôde Úradu vlády SR prostredníctvom úradu splnomocnenca pre mládež a šport, sú aj v podobe spracovanej štúdie uskutočniteľnosti. Na jej obsahu sa pracovalo niekoľko mesiacov.

Kučera oslovil viacero škôl

Kučera priblížil, že oslovili všetky štátne základné školy nad 150 žiakov, kde sa podrobne mapovala situácia ich športovej infraštruktúry a možnosti realizácie športových hodín a aktivít.

Bude vás zaujímať:

  1. Božidara Turzonovová
  2. Bývalý slovenský tenista Martin Kližan.

Alarmujúce zistenia

„Zisťovanie informácií sa uskutočnilo na viac kôl, na základe ktorých sme identifikovali školy, kde úplne chýba alebo je nedostatočná školská športová infraštruktúra. Dôležitá informácia je aj tá, že zhruba 27 škôl je už v pokročilom štádiu prípravy na prípadnú výzvu,“ uzavrel splnomocnenec vlády SR pre mládež a šport.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Božidara Turzonovová
  2. Bývalý slovenský tenista Martin Kližan.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Kučera kriticky: Fakt, že východ má veľmi slabú športovú infraštruktúru, je alarmujúci

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku