eReport.sk
Igor Matovič Foto: tasr

Matovičov Stančík dostal poriadny náklad: Takto ho ponížil Krošlák!

Kandidátka hnutia ministra financií Igora Matoviča (OĽANO) bola podľa jeho vlastných tvrdení zjavne tvorená relatívne náhodným výberom. Matovič na včerajšej tlačovej konferencii po nevydaní opozičného politika Roberta Fica (Smer-SD) do kolúznej väzby priznal, že kandidátov „lustroval“ len do 20. miesta kandidátky. Je teda možné, že väčšina klubu OĽANO je len skupinou „náhodných okoloidúcich“, ktorým dal Matovič šancu dostať sa do parlamentu? Dá sa takýto poslanecký klub brať seriózne? Jeho nejednotu dokazujú aj početné konflikty. Jeden taký a celkom vážny sa včera udial aj na sociálnej sieti a to medzi súčasným poslancom OĽANO Andrejom Stančíkom a bývalým poslancom tohto hnutia Jánom Krošlákom.

Obvinenie z korupcie aj vulgárny útok

Stančík vo svojom statuse obvinil poslancov, ktorí kandidovali za hnutie OĽANO a hlasovali v prospech Fica z korupcie a vyzval ich, aby vrátili mandát poslancov. „Zradcovia sa vyfarbili. Nech vrátia mandát, keďže do parlamentu sa dostali podvodom na voličov. Neverím, že to bolo zadarmo,“ uviedol Stančík. To nenechalo chladným jeho staršieho exkolegu Krošláka, ktorý na mladého poslanca reagoval naozaj tvrdo: „Andrej, chlapec, ktorý si ešte stále pozerá autá a ženské cikuly iba na obrázkoch v časopisoch, ma nebude poúčať, čo mám robiť.“

Foto: fb/andrejstancik

Konflikty v rámci nejednotnej skupiny poslancov a exposlancov OĽANO si pri tom všímajú aj v iných stranách. Poslanec Tomáš Valášek, ktorý sa v súčasnosti hlási k strane Progresívne Slovensko, pri tejto príležitosti spochybnil koncept Matovičovho hnutia. „Toto si sem odložím pre deň, keď sa opäť niekto podujme založiť všeľudové hnutie nezávislých osobností,“ uviedol Valášek v komentári na sociálnej sieti, ku ktorému pridal aj screenshot Stančíkovej hádky s Krošlákom.


Foto: fb/tomasvalasek

Vláda stále tvrdí, že je jednotná a že hádky sú len jej bežnou súčasťou. Pravdou však je, že v minulých vládach sme len málokedy, ak vôbec, boli svedkami vulgárnych hádok na sociálnych sieťach, alebo osobných a hlasných hádok priamo počas tlačových konferencií a pred kamerami. Aká bude neistá budúcnosť súčasnej vlády, však ukážu až najbližšie týždne.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Matovičov Stančík dostal poriadny náklad: Takto ho ponížil Krošlák!

Odoberať
Upozorniť na
guest
5 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Šport

Zaujímavosti