eReport.sk
Smer reaguje na NAKA
Robert Fico (uprostred) reční na tlačovke Smeru-SD. Zdroj: yt/smer-sd

VIDEO Fico o zrušení obžaloby Kaliňáka: Informujte verejnosť, čo za zvery sú na NAKA!

Márna snaha NAKA a Lipšica. Opozičná strana Smer-SD minulý týždeň tvrdila, že obžaloba člena predsedníctva strany Roberta Kaliňáka je účelová. Kaliňák čelil obžalobe na základe výpovede kajúcnika Františka Imrecze, pričom Smer tvrdí, že neexistujú žiadne iné dôkazy o tom, že by mal Kaliňák v minulosti korupčné správanie. Špecializovaný trestný súd dnes obžalobu Kaliňáka zrušil s tým, že malo byť porušené právo bývalého ministra vnútra na obhajobu.

Vyšetrovateľka NAKA Barčáková totižto nevzala do úvahy dôkazy, ktoré chcel vo svoj prospech Kaliňák predložiť. Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry, ktorému šéfuje bývalý politik Daniel Lipšic, obžalobu aj napriek tomu predložil, čo sa jej pravdepodobne stalo osudným.

Vznesenie obžaloby bez vypočutia

Smer sa dnes pýta, že ako je možné vzniesť obžalobu bez vypočutia a bez toho, aby bolo možné doplniť návrhy na doplnenie dokazovania. Predseda strany Robert Fico vidí jasný cieľ zatvoriť opozíciu a pred voľbami vytvoriť obraz, že oponentom súčasnej koalície v politickej súťaži sú obvinení ľudia.

„Ja som neveril vlastným očiam, akú obrovskú pozornosť slovenské médiá venovali obžalobe Roberta Kaliňáka. Prihováram sa všetkým médiám, prosím vráťte sa o niekoľko dní späť. A pozrite sa, ako ste prezentovali podanie obžaloby na Roberta Kaliňáka. Podali ste to ako obrovské víťazstvo nad opozíciou. Konečne významný predstaviteľ politickej strany Smer – slovenská sociálna demokracia bol až obžalovaný. A mal byť postavený pred súd,“ uviedol predseda strany po tom, čo bola Kaliňáková obžaloba zmetená zo stola.

Márna snaha NAKA a Lipšica

Fico na tlačovej konferencii ukázal aj príslušné rozhodnutie súdu. Sudca túto žalobu odmietol ešte skôr, ako stihol obžalovaný podať akékoľvek návrhy. Podľa procesných pravidiel totiž platí, že k odmietnutiu obžaloby prichádza vtedy, keď sú tu zásadné pochybenia.

Poprosil médiá, aby si prečítali toto rozhodnutie a zverejnili všetky výhrady, ktoré má sudca na adresu prokurátora špeciálnej prokuratúry. Vyšetrovateľov NAKA na základe pochybného konania nazýva zverou.

„Odmietnuté preto, lebo R. Kaliňák nebol vypočutý. Odmietnuté preto, lebo nebol oboznámený s výsledkami vyšetrovania. Tiež odmietnuté preto, lebo nemal možnosť podať návrh na doplnenie dokazovania. Odmietnuté preto, lebo sa mu zvláštnym spôsobom doručovalo. Priamo je tu atakovaný prokurátor špeciálnej prokuratúry. Tak prosím vás všetkých v tej iste miere energie, to isté urobte dnes večer, to isté urobte zajtra v novinách a napíšte slovenskej verejnosti, čo za zvery sú na NAKA, čo za zvery sú na špeciálnej prokuratúre, ak sú schopní vyrobiť takúto obžalobu, ktorá neprešla ani v jedom jedinom bode a bola odmietnutá,“ priblížil.

Kaliňák hovorí o úrade politickej prokuratúry

Kaliňák tvrdí, že rozhodnutie ŠTS, kde sa konštatuje viac ako dvanásťnásobné hrubé porušunie Trestného poriadku, je zrkadlom úrovne úradu špecialnej prokuratúry. Myslí si, že je tento úrad možné premenovať na úrad politickej prokuratúry.

„Toto uznesenie o odmietnutí obžaloby v mojej veci svedčí o tom, že to je politický prípad na objednávku v zásade aj prokurátora Repu, ktorý cíti, že v tých kauzách, ktoré žaluje mu my ako advokáti robím zásadné problémy, cíti sa dotknutý, že sa mu tie veci rozpadajú, tak organizuje takéto smiešne naháňačky advokátov a politikov,“ doplnil Kaliňák.

Zdroj: TK Smer-SD


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Fico o zrušení obžaloby Kaliňáka: Informujte verejnosť, čo za zvery sú na NAKA!

Odoberať
Upozorniť na
7 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php