eReport.sk
šamko o kauze Súmrak
JUDr. Peter Šamko, sudca. Zdroj: eReport

Sudca Šamko o Súmraku: Je rozdiel, či OČTK zločinecké skupiny odhaľujú, alebo účelovo vytvárajú!

Skúsený sudca KS Bratislava doktor Peter Šamko sa na portáli Právne listy vyjadril k rozhodnutiu GP SR v kauze Súmrak. Právny web tiež priniesol Uznesenie Generálneho prokurátora SR v tejto veci. Zločineckú skupinu mal Fico s Kaliňákom „založiť“ v presne nezistenom čase, s presne nezistenými ľuďmi.“ Kto si dá tú námahu a prečíta si celé zrušujúce uznesenie, príde na to, prečo GP SR rozhodla tak, ako rozhodla. Zákonne. Aj keď pani Remišová, či Šeliga súhlasiť asi nebudú. Propaganda je totiž niekedy viac ako pravda.

Mohlo by vás zaujímať

  1. fico si podal lipšica
  2. odmietame dehonestáciu maroša žilinku
  3. seliga zilinka je sralo
  4. Žilinka v parlamente

Sudca Šamko o Súmraku

„Z tohto zrušujúceho uznesenia je zrejmé, že skutok bol buď nesprávne právne kvalifikovaný (čo sa v praxi stáva) alebo účelovo nadkvalifikovaný (čo by sa v praxi stávať nemalo). Je pritom zásadný rozdiel medzi tým, keď sa zločinecké skupiny zákonne odhaľujú a tým, keď sa zločinecké skupiny nezákonne vytvárajú,“ konštatuje skúsený sudca z trestnoprávneho kolégia KS BA.

Obvinenie

V prvej časti Uznesenia GP SR sa čitateľ dozvie, z čoho boli vlastne Fico a spol. v tejto kauze obvinení. Aj to, na akých základoch toto obvinenie stálo. Robert Fico a Robert Kaliňák, „zosnovali na území SR od presne nezisteného obdobia zločineckú skupinu.“

„Za čo bolo niektorým členom tejto  zločineckej  skupiny  dňa 5.novembra 2020 už vznesené obvinenie vyšetrovateľom NAKA pre „Založenie, zosnovanie a podporovanie zločineckej skupiny.“

Uznesenie, časť obvinenie

Fico a Kaliňák sa ako zločinecká skupina previnili tým, že „na vysoké štátne funkcie, z pozície politickej moci, dosadili vopred dohodnutým a naplánovaným spôsobom, im lojálne osoby.“

Paralela

Asi by bolo vhodné si na tomto mieste pripomenúť konanie Igora Matoviča a jeho protikorupčného hnutia. Pred voľbami sľuboval okrem očisty spoločnosti, aj „odpolitizovanie“ verejnej správy. Ako také odpolitizovanie vyzerá v praxi, sa verejnosť dozvedela hneď po voľbách. Matovič nedosádzal osoby len na vysoké posty, ale takmer kompletne sa vymenili šéfovia okresných úradov.

Lojálnych. Je teda Matovič a jeho OĽANO tiež zločinecká skupina? Koľko ministrov za OĽANO máme v tejto vláde? A koľko vrcholových predstaviteľov štátnych podnikov etc, je lojálnych vládnej moci?

Tlačové konferencie

Druhým znakom Ficovej zločineckej skupiny, mali byť podľa vyšetrovateľa a ÚŠP, tlačové konferencie. Na ktorých predseda Smer-SD hovoril o daňových, či pozemkových podvodoch exprezidenta SR Andreja Kisku. A nášho najväčšieho bojovníka proti korupcii Igora Matoviča.

Podľa tohto naratívu, by muselo tvoriť zločineckú skupinu aj hnutie OĽANO, ktoré vyhralo voľby na podobných tlačových konferenciách, či výletoch do Francúzska.

Celé Uznesenie  Generálneho prokurátora SR v kauze Súmrak si môžete prečítať tu. Je síce dlhšie, ale určite stojí za to.

Zdroj: právne listy, pluska, trend,


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Sudca Šamko o Súmraku: Je rozdiel, či OČTK zločinecké skupiny odhaľujú, alebo účelovo vytvárajú!

Odoberať
Upozorniť na
6 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti