tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Eduard Heger, foto:tasr

Pre Slovensko je kľúčové, aby praskla cenová bublina plynu. Uviedol Heger pred odletom na samit EPC do Prahy

Pre Slovensko je kľúčové, aby praskla cenová bublina plynu, ktorú spôsobilo Rusko. Uviedol to predseda vlády Eduard Heger pred odletom na samit Európskeho politického spoločenstva (EPC), ktorý sa koná v Prahe.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Predseda vlády SR Eduard Heger (OĽANO).
  2. Zľava šéf hnutia OĽANO Igor Matovič a jeho minister Vladimír Lengvarský.
  3. Predseda vlády ČR Petr Fiala počas dojemného zvítania sa s Eduardom Hegerom. "Moc rád jsem přivítal na Pražském hradě i slovenského premiéra," napísal šéf českého vládneho kabinetu.
  4. Predseda vlády Eduard Heger (OĽANO).

„Pre Slovensko je kľúčové, aby praskla cenová bublina plynu,  pretože vieme, že ju vyhnalo do tých výšin Rusko,“ povedal Heger. Premiér tiež zdôraznil, že jej prasknutím a odpojením sa od ruského plynu vie Európa poraziť Rusko a zároveň vie pomôcť Ukrajine získať späť svoje územie.

Podľa slovenského premiéra je štvrtkový samit pre Slovensko príležitosťou ukázať jedinečnosť situácie, v ktorej sa nachádza. „Tento samit bude o energetike a, samozrejme, o ekonomike. Je to pre nás úžasná príležitosť mať za jedným stolom všetky krajiny Európy, aby sme sa spoločne bavili o vízii mieru a bezpečnosti, lebo vidíme, že to nie je samozrejmosť,“ uviedol.

„Agresia na Ukrajine jasne ukazuje, že Rusko nie je spoľahlivý partner a je nebezpečenstvom pre mnohé krajiny v Európe,“ dodal predseda vlády SR.

Vo štvrtok sa na Pražskom hrade koná historicky prvý samit EPC, ktorého vznik inicioval francúzsky prezident Emmanuel Macron. Okrem úniovej dvadsaťsedmičky naň bolo pozvaných ďalších 16 európskych štátov. Hlavnými témami stretnutia sú mier a bezpečnosť, energetika, klíma a ekonomická situácia. Na stretnutie EPC v piatok nadviaže neformálny samit Európskej rady.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Pre Slovensko je kľúčové, aby praskla cenová bublina plynu. Uviedol Heger pred odletom na samit EPC do Prahy

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku