eReport.sk

Známi právnici a lekári vyzývajú premiéra: Schvaľovanie a obstaranie „mRNA vakcín“ riešte na Rade EÚ!

Občianske združenie Za zdravú a spravodlivú spoločnosť, ktorého členmi sú JUDr. Erik Schmidt LL.M. MA., JUDr. Marica Pirošíková, PhD., JUDr. Peter Weis, ale i MUDr. Ján Lakota, CSc. a MUDr. Andrej Janco,, sa obrátilo na predsedu vlády Roberta Fica. Kto aspoň trochu sleduje dianie, vie, že členovia tohto združenia boli jednými z mála, ktorí v „dobe covidovej“ nemlčali. Ale naopak, dlhodobo poukazovali tak na právne, ako i medicínske hľadisko. Obe dostali nielen u nás, počas „covidu“ poriadne zabrať.. OZ premiérovi adresovalo list sa v súvislosti s verejným vyhlásením o jeho odhodlaní podporiť dôsledné vyšetrenie okolností manažmentu tzv. pandémie COVID-19 v rámci Slovenskej republiky.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Naozaj za to môže Palestína?
  2. Občianske združenie Za zdravú a spravodlivú spoločnosť
  3. Šutaj Eštok konal zákonne
  4. Predseda Európskej rady Charles Michel.
  5. Kto bude riešiť následky?
  6. Bez testu ani na krok!

Petícia pre verejnosť

V úvode listu JUDr. Schmidt poukázal na aktivity združenia, medzi ktoré patrila aj petícia, ktorú aj s podporou o.z. Pro Libertate a odborníkov z Českej republiky, zverejnili na danej stránke, a ktorá bola smerovaná na Radu Európskej únie.

„Naša iniciatíva (rovnakú iniciatívu sme vyvinuli aj voči EP, ako uvádzam detailnejšie
nižšie) vychádzala nielen z notoricky známych (a médiami tzv. mainstreamu ignorovaných)
skutočností, ktoré sú podporené najnovšími vedeckými štúdiami.

Ale aj z faktu, že došlo k vypočutiu predstaviteľky Pfizer na pôde EP, z ktorého jednoznačne vyplynul neštandardný spôsob nákupu tzv. vakcín (presnejšie génovej mRNA terapie).

A že napriek vyhláseniam „vakcína je sloboda“ táto nikdy nebola testovaná na zabránenie šírenia vírusu Sars-Cov-2 resp. jeho „mutácií,“ uviedol.

Ursuline nákupy

Dodal, že petícia sa týkala aj faktu, že predsedníčka Európskej komisie (EK) Ursula von der Leyen objednávala milióny „vakcín“ za miliardy eur „ako pizzu,“ o čom sme vás informovali aj my.

„V tomto ohľade bola predsedníčka EK opakovane neúspešne vyzvaná, aby zverejnila textové správy, ktoré si s riaditeľom spoločnosti písala.

Naviac, EK na ktorýkoľvek podnet na zverejnenie obsahu zmlúv uzavretých medzi EK a farmaceutickými spoločnosťami reagovala sprístupnením ich takmer úplne začiernených stránok.

Z ktorých nebolo možné zistiť, ani vyhodnotiť dohodnuté podmienky medzi EK a
dodávateľom „vakcín“.

„V septembri 2022 aj Dvor audítorov EÚ (DA) pri snahe overiť
zákonnosť použitia miliárd eur od daňových poplatníkov EÚ nedostal od EK požadované
dokumenty.“

Kto schvaľoval „vakcíny?“

Občianske združenie Za zdravú a spravodlivú spoločnosť ďalej v liste poukázalo aj na to, že Dvor audítorov EÚ(DA) odhalil aj nezrovnalosti v postupoch schvaľovania použitia „vakcín.“

„Pričom zistil, že EK obišla stanovené kontrolné orgány. Tiež i to, že plánované stretnutie vedcov s cieľom určiť stratégiu očkovania na rok 2022 sa nikdy neuskutočnilo.

DA uviedol, že EK odmietla zverejniť akékoľvek podrobnosti o osobnej úlohe predsedníčky EK v rozhovoroch týkajúcich sa zmluvy so spoločnosťou Pfizer. Tejto DA vyčíta, že konala na „vlastnú päsť“ a nedodržala pritom bežne stanovené postupy a predpisy.

Ďalej poukazuje na to, že EK nevyužila ani spoločné vyjednávacie tímy, a sama pripravila predbežnú dohodu s Pfizerom.“

Čo žiadajú od premiéra

JUDr. Schmidt v liste, ktorého celý text vám prinášame na druhej strane tohto článku, informoval premiéra o tom, že v tejto veci – petície na pôde Európskeho parlamentu, sa už OZ obrátilo aj na našich europoslancov. „Zostali sme však ignorovaní.“

„Aj preto sa v mene Občianskeho združenia Za zdravú a spravodlivú spoločnosť a viac než 20.000 signatárov petície, obraciame na Vás so žiadosťou o otvorenie tejto témy na pôde Rady EÚ. Ako i o Vašu podporu, v nej uvedených požiadaviek, s cieľom presadenia ich realizácie.“

Na druhej strane článku vám prinášame znenie listu Občianskeho združenia Za zdravú a spravodlivú spoločnosť adresovaného premiérovi Robertovi Ficovi v plnom znení.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Známi právnici a lekári vyzývajú premiéra: Schvaľovanie a obstaranie „mRNA vakcín“ riešte na Rade EÚ!

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre