eReport.sk
Ivan Korčok. Foto: tasr

O čo ide expremiérovi Ficovi? Minister Korčok v tom má jasno: Už dlho ho nezaujíma Slovensko!

Minister zahraničných vecí Ivan Korčok (nom. SaS) reagoval na slová opozičného lídra Roberta Fica (Smer-SD) z dnešnej tlačovej konferencie. Trojnásobný expremiér ho obvinil z viacerých klamstiev počas víkendovej debaty na RTVS.

„To, čo Robert Fico predvádza v súvislosti s obrannou dohodou dokazuje, že nemá zábrany hazardovať s bezpečnosťou Slovenska . Roberta Fica už dlho nezaujíma Slovensko, pretože má jediný cieľ: presadiť sa medzi extrémistami a stať sa kráľom konšpiračnej scény,“ tvrdí Korčok.

Zdroj: fb/ivan.korcok

Fico detailne opísal, v čom Korčok podľa neho klame

Korčok pravdepodobne reagoval na časť tlačovej besedy, v ktorej Fico menoval výroky, v ktorých podľa neho minister nehovoril pravdu.

„Prvé veľké klamstvo je, keď tvrdil, že pokiaľ ide o akúsi amnestiu na všetky trestné činy, kde je trest odňatia slobody do troch rokov, že táto sa týka len trestných činov, ktoré sú páchané medzi vojakmi Ozbrojených síl Spojených štátov amerických na území Slovenskej republiky. Nie je to pravda. Vláda Slovenskej republiky Ozbrojeným silám Spojených štátov podpísala, že pokiaľ vojak Ozbrojených síl Spojených štátov spácha na území Slovenskej republiky trestný čin, za ktorý je nižší trest ako sú tri roky väzenia alebo pokuta, tak nemusia Ozbrojené sily USA nikomu hlásiť spáchanie takéhoto trestného činu. Klamal minister v druhej veci otvorene, keď tvrdil, že Slovensko bude schvaľovať Ozbrojeným silám Spojených štátov amerických dovoz zbraní, materiálu, zásob na územie Slovenska. Opakovane som mu citoval a pripomínal, že zmluva hovorí o tom, že Spojené štáty americké si sem môžu navoziť, čo len chcú a nikto to nemôže ani kontrolovať, nikto do toho nemôže vstupovať a výlučne to budú používať Ozbrojené sily Spojených štátov. Jediné, čo je napísané v zmluve je, že budú Ozbrojené sily Spojených štátov informovať predstaviteľa Slovenskej republiky o tom, čo navážajú a o čo ide. Je veľký rozdiel medzi súhlasom a informovaním,“ priblížil R. Fico.

Smer taktiež tvrdí, že Korčok klame a zavádza, keď dáva obrannú dohodu tejto vlády s USA do súvisu s nákupom stíhačiek F-16.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Eduard Chmelár
  2. Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ivan Korčok si odkladá ochranné rúško počas príchodu na zasadnutie Rady EÚ pre zahraničné veci v Bruseli 10. mája 2021.
  3. Poslanec Národnej rady SR Robert Fico (SMER-SD).

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

O čo ide expremiérovi Ficovi? Minister Korčok v tom má jasno: Už dlho ho nezaujíma Slovensko!

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti