eReport.sk
Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Ivan Korčok Foto: tasr

Korčok odmieta špekulácie o výcviku ukrajinských povstalcov na Slovensku

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR odmieta špekulácie zverejnené v americkom denníku The New York Times (NYT) o možnom výcviku ukrajinských povstalcov na Slovensku, o ktorých hovorí aj expremiér a líder opozičného Smeru-SD Robert Fico.

„Zároveň vyzývame politikov a konšpirátorov na Slovensku, aby sa viac ako vykonštruovaným tvrdeniam v tlači a strašeniu dohodou s USA venovali tomu, čo je pre záujem SR dôležité, a to je suverenita a nezávislosť Ukrajiny ako nášho bezprostredného suseda,“ uviedol rezort diplomacie.

Ministerstvo tiež vyzvalo Fica, aby sa jednoznačne vyjadril k hrozbe, ktorej je vystavená Ukrajina a jednoznačne a bez zahmlievania podporil jej teritoriálnu integritu.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Eduard Chmelár
  2. Americký minister zahraničných vecí Antony Blinken

Líder Smeru-SD tvrdí, že plány na pomoc ukrajinským povstalcom môžu zahŕňať tréning v susedných krajinách, ktoré sú súčasťou východného krídla NATO, teda Poľsko, Rumunsko a Slovensko. Odvoláva sa na americký denník NYT, ktorý sa odvoláva na predstaviteľov americkej administratívy. Fico naznačuje, že vďaka obrannej dohode s USA bude ľahké vytrénovať na Slovensku ukrajinského povstalca.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Korčok odmieta špekulácie o výcviku ukrajinských povstalcov na Slovensku

2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport

Zaujímavosti