eReport.sk
Lucia Ďuriš Nicholsonová, foto: facebook L. Ď. N.

Nicholsonovej sukňa so sväticou vyvolala vášne. Politička odkázala Tarabovi. S vašou fóbiou z rodidiel vám pomôže odborník!

Správa o tom,že klesol podiel ľudí, ktorí sa hlásia k rímskokatolíckemu, otriasla sociálnymi sieťami. Nadšenie netajila napríklad europoslankyňa Lucia Ďuriš Nicholsonová, ktorá uštipačne poznamenala, že by si mali „dať pohov všetky Záborské a Vašečkovia“.

„Cirkev sa dlhodobo cez rôzne pani Záborské snaží mať čoraz väčší vplyv na politiky štátu, avšak je to v príkrom rozpore s tým, ako im klesá počet ovečiek na Slovensku,“ rypla si politička. „Tak čo keby si Záborské a Vašečkovia dali pohov? Už nedávno prezentované výsledky sčítania obyvateľstva u našich susedov v Českej republike naznačili, že aj na Slovensku to môže vyzerať inak, čo sa týka hlásenia, či nehlásenia sa k cirkvi. A vyzerá,“ dodala Nicholsonová, ktorá svoj status doplnila sukňou s náboženským motívom. To poriadne rozčertilo bývalú podpredsedníčku parlamentu Annu Belousovovú.

Nicholsonovej oblečenie vyvolalo vášne. – Foto: fb/luciadnicholsonova

„Fotografia znázorňuje netolerantnú, hlúpu a pokryteckú osobu, ktorá sa snaží zviditeľniť tým, že uráža kresťanov. V skutočnosti však tým len vystavuje svedectvo o svojej duševnej úbohosti,“ spustila Belousovová a ironicky dodala: „Blahoslavení chudobní duchom.“ Ale Belousovová nebola jediná, ktorej Nicholsonovej oblečenie nebolo pochuti. Nad fotografiou sa rozčúlil aj poslanec národnej rady Tomáš Taraba. „Pevne verím, že po tomto, čo ste si dali Pannu Máriu na rozkrok, sa ujme na Slovensku módna dekorácia vašej tváre na sukniach na tom istom mieste,“ frflal.

– Foto: fb/luciadnicholsonova

Samotná Nicholsonová svoj výber oblečenia obhajuje. „Pokiaľ ide o moju sukňu s podobizňou Márie Guadalupskej, o ktorej vo veľkom diskutujú aj velikáni našej politickej scény ako je Taraba, chcem vám povedať toto: je to sukňa, nič menej a nič viac,“ mávla rukou. „Mária Guadalupská bola krásna žena, evidentne dokázala spojiť úspešnú kariéru (ktorá pretrvala dodnes) s materstvom a to je pre mňa ako modernú ženu a trojnásobnú matku veľmi inšpiratívne. Rodila ako každá iná žena – rodidlami. A pokiaľ má niekto fóbiu zo ženských rodidiel, ako napríklad Taraba, je to len jeho problém, s ktorým mu pomôže odborník, nie ja,“ dodala štipľavo europoslankyňa.

Čítajte viac:

  1. Nicholsonová a Sulík v roku 2020, keď si ešte spokojne hrkútali ako spolustraníci.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Nicholsonovej sukňa so sväticou vyvolala vášne. Politička odkázala Tarabovi. S vašou fóbiou z rodidiel vám pomôže odborník!

10 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport

Zaujímavosti