eReport.sk
Národniarka Anna Belousovová si servítku pred ústa nedáva. Foto: tasr

Belousovová nazvala Nicholsonovú hlúpou a pokryteckou: A toto čudo nás reprezentuje v EÚ!

Europoslankyňa Lucia Ďuriš Nicholsonová (bývalá reprezentantka strany SaS) sa na svojej fanúšikovskej stránke dnes vyjadrila k úbytku stúpencov katolíckej cirkvi, ktorý bol zaznamenaný na základe nedávneho sčítania obyvateľstva. Na jednej strane nazvala katolíkov ovečkami, na strane druhej nezabudla pripomenúť, že tzv. „svedkovia liehovovi“ nedopadli najhoršie.

„Cirkev sa dlhodobo cez rôzne pani Záborské snaží mať čoraz väčší vplyv na politiky štátu, avšak je to v príkrom rozpore s tým, ako im klesá počet ovečiek na Slovensku,“ skonštatovala Nicholsonová.

Úbytok katolíkov, nárast ľudí bez vyznania

Nicholsonová upozorňuje, že zatiaľ, čo počet ľudí priznávajúcich sa ku katolíckej viere markantne klesol, narástol počet ľudí bez vyznania: „Počet ľudí bez náboženského vyznania na Slovensku výrazne narástol, kým pri poslednom sčítaní, v roku 2011 bolo bez vyznania 13,4%, v súčasnosti je to 23,8%, teda 1,3 milióna obyvateľstva občanov, hlásiacich sa ku katolíckej cirkvi je o 300 tisíc menej (55,8%) ako pri poslednom sčítaní, kedy sa k tejto cirkvi hlásilo 62% obyvateľstva.“

Zdroj: fb/luciadnicholsonova

Belousovová: Nicholsonovú by mali naučiť tolerancii

Otázkou však je, či sa slová europoslankyne nedajú považovať za urážku konkrétneho vierovyznania, ktoré má stále na Slovensku viac ako 3 milióny stúpencov. Jasno v tom má bývala podpredsedníčka SNS Anna Belousovová, ktorá Nicholsonovej vo svojej reakcii poriadne naložila.

„A toto čudo nás vraj reprezentuje v EÚ. Mal by konečne niekto tejto neprimerane sebavedomej osôbke s mandátom poslankyne európskeho parlamentu vysvetliť, že Európa, európska kultúra má kresťanské korene a kresťanstvo je a ostane dejinným základom Európy a že jednou zo základných hodnôt EÚ je tolerancia,“ pobúrene skonštatovala Belousovová.

„Netolerantná, hlúpa a pokrytecká osoba“

Toto však nie je všetko, čo mala Belousovová na srdci. V ďalšej časti svojho príspevku bola ešte o niečo osobnejšia: „Fotografia znázorňuje netolerantnú, hlúpu a pokryteckú osobu, ktorá sa snaží zviditeľniť tým, že uráža kresťanov. V skutočnosti však tým len vystavuje svedectvo o svojej duševnej úbohosti.“

Zdroj: fb/anna.belousovova

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Na kombosnímke Sima Magušinová, rodená Martausová a Jozef Haľko.
  2. Nicholsonová a Sulík v roku 2020, keď si ešte spokojne hrkútali ako spolustraníci.
  3. Špeciálny prokurátor Daniel Lipšic


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Belousovová nazvala Nicholsonovú hlúpou a pokryteckou: A toto čudo nás reprezentuje v EÚ!

1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Šport

Zaujímavosti