eReport.sk
Nicholsonová a Sulík v roku 2020, keď si ešte spokojne hrkútali ako spolustraníci.
Nicholsonová a Sulík v júli 2020, keď si ešte spokojne "hrkútali" ako spolustraníci. Foto: tasr

Nicholsonovú poriadne naštval Sulík: Prehovorte toho Korčoka, nech sa chopí vedenia SaS!

Konflikt bývalých kolegov! Minister hospodárstva Richard Sulík sa na sociálnej sieti pochválil tým, že sa jeho rezortu podarilo v Plaveckom Štvrtku odstrániť v poradí už druhú nelegálne postavenú stavbu. Túto stavbu má podľa našich informácií na svedomí rómska rodina, čo nenechalo chladnou europoslankyňu Luciu Ďuriš Nicholsonovú (exSaS)! Tá dokonca navrhuje, aby Sulíka na čele SaS nahradil jeho kolega z vlády, minister zahraničných vecí Ivan Korčok (nom. SaS).

„Rok a pol intenzívnej snahy prinieslo výsledok. V Plaveckom Štvrtku odstraňujú už druhý dom, ktorý bol nelegálne postavený nad plynovodom. Neverili by ste, koľko roboty je okolo toho, aby sa jednoducho začal dodržiavať zákon. Teraz sa však ukázalo, že zákony platia. Aj pre tých, ktorí si mysleli, že zrovna pre nich nie,“ pochválil sa na sociálnej sieti Sulík.

Status Richarda Sulíka, ktorý politik na sociálnej sieti zverejnil ešte v utorok (1,2) večer. – Foto: fb/richardsulik

„Takto to navrhujú riešiť Mazurek, Kotleba a Fico“

Reakcie na Sulíkovu aktivitu celkovo neboli z pohľadu šéfa liberálov práve najlepšie. Ľudia poukazovali napríklad na to, že búrať by sa mali predovšetkým ilegálne stavby milionárov, nie chudobnejších ľudí. K celej záležitosti sa teda vyjadrila aj Nicholsonová, ktorá Sulíkove konanie prirovnala ku konaniu predstaviteľov strán Kotlebovci-ĽSNS, Republika a Smer-SD. „Vy ste len zbúrali ilegálnu chatrč. Čo sa stalo s tými ľuďmi? Zmizli? Alebo sa len presunuli do inej osady? Boli v tej rodine deti? Takto nejako navrhovali riešiť osady Mazurek s Kotlebom, svojho času o tom hovoril aj Fico,“ tvrdí Nicholsonová.

Nicholsonová navrhuje nahradiť Sulíka

Europoslankyňa tvrdí, že v programe SaS zanechala nápady, ako riešiť problematiku spojenú s rómskou menšinou, ktoré však SaS vo svojej činnosti nevyužíva. „Nenaštartovali ste žiadne projekty, nie ste schopní čerpať ani eurofondy určené na osady, nenaštartovali ste ani tu prestupnú formu sociálneho bývania. Deti v osadách zomierajú na podvýživu a na respiračné ochorenie. Štát, teda aj ty, tie peniaze radšej vráti ako by ich mal investovať do skvalitnenia života v osadách. V programe SaS som nechala podrobný zoznam projektov, ktoré prinesú zmenu. Nepohli ste prstom. A minister hospodárstva sa na fb chváli, že zbúral ilegálny dom. Niektoré veci sa časom neposúvajú, len sa zhoršujú,“ sklamane konštatuje Nicholsonová.

Zároveň navrhuje, aby bol Sulík na čele SaS dokonca nahradený, lebo sa strana neposúva vpred: „Prehovorte toho Ivana Korčoka, nech sa chopí vedenia SaS, lebo o chvíľu strana odborníkov už nebude mať čo ponúknuť.“

Reakcia europoslankyne Lucie Ďuriš Nicholsonovej na status svojho bývalého straníckeho šéfa Richarda Sulíka. – Foto: fb/richardsulik

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Eduard Heger
  2. Minister hospodárstva SR a prvý podpredseda vlády pre ekonomiku Richard Sulík (SaS)


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Nicholsonovú poriadne naštval Sulík: Prehovorte toho Korčoka, nech sa chopí vedenia SaS!

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti