tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Na kombosnímke atmosféra z protestu Gorila dva na Námestí SNP 3. februára 2012 v Bratislave
Na kombosnímke atmosféra z protestu Gorila dva na Námestí SNP 3. februára 2012 v Bratislave. Foto: tasr

Spasiteľ Dzurinda? Weiss: Volanie po jeho návrate je priznaním, že vyprchal protikorupčný étos koalície!

Bývalý politik a diplomat Peter Weiss sa rozhodol reagovať na stále častejšie sa vyskytujúce zvesti o možnom návrate expremiéra Mikuláša Dzurindu a bývalého ministra financií Ivana Mikloša. Pre tých by mohla byť po minulosti v SDKÚ-DS ďalšou politickou zastávkou strana, do ktorej ich priamo, či nepriamo pozýva europoslankyňa Lucia Ďuriš Nicholsonová. Tá tvrdí, že Slovensko potrebuje veľkú pravicovú stranu s vysokou podporou. Weiss pri tejto téme upozorňuje, že občania by nemali zabúdať na obrovskú korupčnú kauzy z čias vlády SDKÚ-DS, mediálne známu ako Gorila.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Europoslankyňa a bývalá predstaviteľka strany SaS Lucia Ďuriš Nicholsonová.
  2. Peter Weiss

„Hlavným argumentom proti spomienkovému optimizmu vo vzťahu k týmto už historickým postavám niekdajšej SDKÚ-DS je kauza Gorila, spojená s ich vládnutím. Prepis nahrávky z konšpiračného bytu, aj keď sa z právneho hľadiska zdá byť už nepoužiteľný, otriasol slovenskou spoločnosťou kvôli podozreniam, že sa za privatizačné rozhodnutia dávali obrovské úplatky,“ pripomenul Weiss pre český plátok Právo.

Dzurinda a Mikloš podľa neho mali informácie o korupcii

Aj keď sa Dzurinda s Miklošom snažia dlhodobo od kauzy Gorila dištancovať, podľa Weissa je pravdepodobné, že o korupcii za ich vlády mali informácie. Časť spoločnosti si dokonca myslí, že sa na nej mohli priamo podieľať.

„Keďže nahrávku zhotovil príslušník Slovenskej informačnej služby na základe súhlasu nadriadených a súdu, zostáva otázka, či mohli vtedajší premiér Dzurinda a minister financií Mikloš nemať informácie o korupcii, ktorá sa diala na ministerstvách, v štátnych podnikoch a vo Fonde národného majetku, Tvrdeniu ľudí, ktorí vtedy boli v zodpovedných funkciách, že o ničom nevedeli, spoločnosť nikdy väčšinovo neuverila,“ pokračuje Weiss.

Ide o frustráciu z „neschopnej Matovičovej vlády“?

Dôvodom, pre ktorý ľudia tak nejak zabúdajú na kauzy bývalých politikov SDKÚ-DS môže byť aj frustrácia pravicového voliča zo súčasnej vlády. Okrem vládnych strán, však toho pre pravicovo zmýšľajúcich ľudí už na Slovensku, veľa na výber nie je.

„Volanie po návrate Dzurindu je po prvé vyjadrením frustrácie zo zúfalého politického výkonu súčasnej koalície populistických pravicových strán, ktoré štát za dva a pol roka uviedli do hlbokej krízy. Po druhé je nepriamym priznaním, že vyprchal protikorupčný étos koalície, ktorým dlho zastierala svoju programovú prázdnotu, personálnu nevybavenosť a manažérsku neschopnosť,“ dodal Weiss.

Komentár Petra Weissa v českom denníku Právo. – Foto: Právo (reprofoto)


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Spasiteľ Dzurinda? Weiss: Volanie po jeho návrate je priznaním, že vyprchal protikorupčný étos koalície!

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku