tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Na videosnímke publicista Juraj Hrabko. Reprofoto: tasrtv

Publicista Nicholsonovej: Pri všetkej úcte k pani europoslankyni musím povedať, že sú to iba babské reči

Hoci europoslankyňa Lucia Ďuriš Nicholsonová nevylúčila možnosť vstupu do nového politického subjektu, ktorý by mohol viesť napríklad minister zahraničných vecí Ivan Korčok (nominant SaS), vznik takejto strany v súčasnosti nie je veľmi pravdepodobný. V TASR TV to povedal publicista Juraj Hrabko.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Podpredseda vlády SR a minister financií SR Igor Matovič (OĽaNO).
  2. Predseda parlamentu SR Boris Kollár (Sme rodina).
  3. Europoslankyňa a bývalá predstaviteľka strany SaS Lucia Ďuriš Nicholsonová.
  4. Na kombosnímke atmosféra z protestu Gorila dva na Námestí SNP 3. februára 2012 v Bratislave
  5. Lucia Ďuriš Nicholsonová
  6. Na archívnej snímke zľava líder OĽANO Igor Matovič a šéf Richard Sulík v marci 2016.
  7. Predseda vlády SR Eduard Heger (OĽANO).

Podľa europoslankyne by lídrom nového subjektu nemal byť Mikuláš Dzurinda, v relácii televízie Joj Analýzy Na hrane však uviedla, že súčasťou projektu by mohol byť jeho bývalý stranícky a vládny kolega Ivan Mikloš. Na otázku, či by nová strana okolo Mikuláša Dzurindu mala zmysel aj bez bývalého dvojnásobného premiéra na poste lídra, Hrabko odpovedal, že akékoľvek takéto úvahy sú predčasné.

„Nicholsonová potrebuje nové politické krytie“

„Subjekt, o ktorom hovoríte, neexistuje. Pri všetkej úcte k pani europoslankyni musím povedať, že sú to iba babské reči. Zaoberať sa tým budeme môcť vtedy, keď nový subjekt vznikne, uvidíme, kto tam bude a s akým programom,“ konštatoval Hrabko. Pripomenul, že Korčok vyslovene vylúčil svoju účasť na príprave novej strany. „Je pochopiteľné, že pani Ďuriš Nicholsonová potrebuje nové politické krytie, ak chce ostať v politike. Nie je nič zlého na tom, že sa obzerá okolo,“ zhrnul Hrabko.

O uzatvorení kohútikov s ropou Ukrajinou

Vysvetlenie ministra hospodárstva Richarda Sulíka (SaS), podľa ktorého bol výpadok dodávok ruskej ropy na Slovensko spôsobený technickým problémom v konkrétnej banke, Hrabko akceptuje. Napriek tomu si podľa neho vyžaduje riešenie na politickej úrovni.

„V tomto konkrétnom prípade nemám dôvod spochybňovať slová ministra Sulíka, že išlo iba o technickú záležitosť, keď banka neuhradila platbu a Ukrajina potom nemala dôvod otočiť kohútiky tak, aby ropa prúdila tam, kam má. Politické riešenie však potrebujeme na to, aby sa to nestávalo opakovane. Pričom dospieť môžeme aj k takej situácii, že to aj bude zaplatené a aj tak to nebude tiecť,“ upozornil.

„Vyzerá to tak, že SaS povalí aj tretiu vládu“

Keďže problém nastal mimo Ruska, Ukrajiny, ale aj Slovenska, politické riešenie treba podľa Hrabka hľadať na európskej úrovni. „Je to podľa mňa domáca úloha pre slovenského ministra hospodárstva, aby takéto riešenie v Európskej únii inicioval,“ povedal.

Na margo vývoja koaličnej krízy publicista konštatoval, že všetci jej aktéri zatiaľ ostávajú vo svojich „zákopoch“ a k riešeniu sa nijako viditeľne nepriblížili. „Nateraz, po poslednom vyjadrení Sulíka, to vyzerá tak, že SaS povalí aj tretiu vládu. Ale ešte nie je všetkým dňom koniec. Premiér akceptoval termín do konca augusta, takže čas je ešte tri týždne,“ pripomenul Hrabko.

Dodal, že ak by mal mať rokovací tím SaS zmysel, musel by položiť na stôl svoj koncept novej koaličnej zmluvy. „Ak by bolo o čom rokovať, možno by sa našiel aj niekto, s kým by tento tím rokovať mohol,“ poznamenal.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Publicista Nicholsonovej: Pri všetkej úcte k pani europoslankyni musím povedať, že sú to iba babské reči

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku