eReport.sk
Premiér Igor Matovič, foto: tasr

Matovič moderátorke Dibákovej: Fica mi dohodnite, roztrhám ho v zuboch!

V diskusnej politickej relácii Na hrane TV JOJ sa proti sebe postavili minister financií Igor Matovič (OĽaNO) a jeho predchodca v kresle šéfa financií Ladislav Kamenický (Smer-SD). Témou bol aj práve schválený návrh rozpočtu, ktorý ešte musí odobriť parlament. Matovič a Kamenický si nič nedarovali, pričom šéf OĽANO netajil, že radšej by sa v diskusii stretol rovno so šéfom Smeru-SD Robertom Ficom.

Minister Matovič sa svojho času priznal, že rozpočtu rozumel len na 30 %. Ako je na tom dnes? Dlhé roky som bol členom finančného výboru, ale tvorba rozpočtu je komplexná činnosť. Dnes som v téme na 100 %,” povedal Igor Matovič s tým, že opäť vyzdvihol zamestnancov ministerstva, ktorí si to podľa neho “odmakali”, uviedol portál plus.noviny.sk.

Kamenický Matovičove slová takpovediac z otočky spochybnil: “Vo finančnom výbore som ho veľakrát nevidel.”

Matovič: Zaočkovaní ušetrili štátu 7 miliard

Matovič očkovaciu lotériu naďalej nepovažuje za svoje zlyhanie. A to ani napriek miliónom eur, o ktoré kontroverznou súťažou prichádza rozpočet štátu. Matovič by do očkovacej lotérie podľa vlastných slov neváhal ísť znova. A dôvod? Tvrdí, že zaočkovaní ušetrili štátu 7 miliard a 20 miliónov je proti tomu “kvapkou v mori”.  

Kollára pozval šéf OĽANO na večeru

Matovič v relácii nedokázal na 100 percent potvrdiť, že sa s Borisom Kollárom dohodol na tom, aby šéf Sme rodina podporil kľúčové návrhy koalície. A to ani napriek tomu, že ako priznal, bol s Kollárom na večeri, na ktorú ho dokonca šéf OĽANO sám pozval. “Snažím sa rokovať tak, aby som to vyrokoval. Nedá sa to robiť cez médiá,” poznamenal Matovič. 

Fica chce roztrhať v zuboch

Na záver relácie dal minister financií nepriamo najavo, že jeho rezortný predchodca zo Smeru Kamenický nebol pre neho zrejme dôstojným a adekvátnym súperom. Viac by mu podľa jeho slov sadlo, keby bol jeho diskusným partnerom šéf Smer-SD Robert Fico. Fica mi dohodnite, roztrhám ho v zuboch,” požiadal Matovič jojkársku moderátorku Janu Krescanko Dibákovú na záver.  

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Robert Fico (uprostred) počas tlačovky Smeru.
  2. Igor Matovič (OĽaNO)
  3. Peter Pčolinský a Erik Tomáš v štúdiu TV Joj.
  4. Igor Matovič a Eduard Heger.

Zdielať / poslať / tlačiť

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Matovič moderátorke Dibákovej: Fica mi dohodnite, roztrhám ho v zuboch!

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport