eReport.sk
Minister hospodárstva SR Richard Sulík (SaS
Minister hospodárstva Richard Sulík (SaS. Foto: tasr

Kollár sa opäť vyhráža, že to vo vláde zabalí? Sulík: Už to je tak – jedným uchom dnu a druhým von!

Vyhrážky hnutia Sme rodina o odchode z koalície vníma šéf SaS a minister hospodárstva Richard Sulík ako niečo, čo sa veľmi často opakuje a stráca pôsobivosť a účinok. Dúfa, že výhrady predsedu Sme rodina a parlamentu Borisa Kollára k súdnej mape a reforme nemocníc nie sú “lacný populizmus”.

“Už to je tak, že jedným uchom dnu a druhým von,” skonštatoval Sulík na pondelkovej tlačovej konferencii k otázke, ako vníma vyhrážky Kollára o odchode z vlády.

Chce sa Kollár narýchlo niekomu zapáčiť?

“Neviem, aké dôvody Borisa Kollára k tomu viedli. Nechcem o nich ani špekulovať, chcem dúfať, že to nie je lacný populizmus, narýchlo sa niekomu zapáčiť,” doplnil s tým, že také vyjadrenia nezachytil na koaličnej rade.

“Zachytil som výhrady, rátal som s tým, že bude diskutovať s ministerkou Máriou Kolíkovou, ale to, že nepodporím a bodka, počujem prvýkrát,” povedal Sulík k téme súdnej mapy.

Prehlasujeme to bez nich, odkázal Sulík

Stratifikáciu nemocníc považuje Sulík za dôležitú. “Na vláde to prešlo proti hlasom ministrov Sme rodina, viem si presne tento istý model predstaviť v NR SR, pokiaľ oni budú len proti, nebudú to vetovať, prehlasujeme to bez nich, máme na to dostatok hlasov,” skonštatoval šéf SaS.

Šéf Sme rodina pripomenul programové vyhlásenie

Kollár na pondelkovom brífingu vo Vranove nad Topľou vyhlásil, že hnutie nepodporí reformu nemocníc a súdov v aktuálnej podobe, a to ani v prípade, ak by to malo znamenať odchod z vládnej koalície. Kritizoval aj plánované zlúčenie tamojšieho okresného súdu s humenským. Povedal tiež, že rušením nemocníc sa môžu tieto regióny ešte viac vyľudniť. Pripomenul pritom programové vyhlásenie vlády, ktoré hovorí o podpore takýchto regiónov.

Kolíková: Myslím, že je tu priestor, aby sme sa dohodli

Šéfka rezortu spravodlivosti Mária Kolíková vidí priestor na dohodu s hnutím Sme rodina o podpore reformy novej súdnej mapy. Uviedla to na pondelkovej tlačovej konferencii. Reagovala tým na vyjadrenie šéfa Sme rodina Borisa Kollára, že hnutie reformu súdnej mapy v súčasnej podobe nepodporí ani za cenu odchodu z vlády.

 “Myslím si, že je tu priestor na to, aby sme sa dohodli,” povedala ministerka. Dodala, že kým príde reformný materiál z medzirezortného pripomienkového konania na vládu, je čas, “aby sme sa o tom v rámci koalície aj s partnerom Sme rodina rozprávali”.

VIDEO Kolíková: Vidím priestor na dohodu so Sme rodina o novej súdnej mape

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Boris Kollár a Eduard Heger.
  2. Štefan Hamran, Boris Kollár a Roman Mikulec.
  3. Ministerka spravodlivosti SR Mária Kolíková (Za ľudí).
  4. Igor Matovič (OĽANO) a Boris Kollár (Sme rodina).
  5. Peter Pčolinský a Erik Tomáš v štúdiu TV Joj.
  6. Predseda Národnej rady (NR) SR Boris Kollár (Sme rodina)
  7. Peter Kremský a Igor Matovič.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Kollár sa opäť vyhráža, že to vo vláde zabalí? Sulík: Už to je tak – jedným uchom dnu a druhým von!

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport