eReport.sk
Čelní predstavitelia strany Smer-SD počas tlačovky.
Čelní predstavitelia strany Smer-SD počas tlačovky. Foto: yutube/smer-sd

VIDEO Bizarné brífingy Fica. Novinárov označil za slepých aj trápnych: Že sa nehanbíte!

AKTUALIZOVANÉ – „Najpamätnejšie tlačovky Smeru-SD a Roberta Fica v tomto roku. Niektorí novinári ich premenili na tragikomédie,“ tak znie popisok k videu prešovskej organizácie strany Smer-SD. Video je nabité bizarnými a tragikomickými situáciami, ktoré sa tento rok udiali na tlačových besedách strany Smer-SD. V hlavnej úlohe je šéf Smeru a slovenskí žurnalisti.

Nie je žiadnym tajomstvom, že trojnásobný expremiér je dlhodobo v konflikte s niektorými zástupcami médií hlavného prúdu. Žurnalistom vyčíta najmä to, že nevenujú primeranú pozornosť prešľapom vlády a nekritizujú dostatočne aj členov koalície.

Výčitky vyústili do ostrých konfliktov pred verejnosťou

Líder opozičnej strany to vidí aj tak, že kým na ňom novinári často nenechajú, ako sa vraví nitku suchú, pri kauzách vlády sú neporovnateľne vo svojich príspevkoch zhovievavejší. Aj to je ten tzv. dvojaký kilometer o ktorom Fico opakovane hovorí.

Neraz sa Fico pred novinármi vyčítavo posťažoval, že investigatívu o pochybeniach vlády musí robiť namiesto nich, pričom na jeho tlačovkách zástupcovia médií podľa neho ignorujú kauzy tejto vlády, na ktoré Smer aj na základe vlastných zistení poukazuje.

Nuž, a výsledkom tohto spochybňovania novinárskej práce opozičnou stranou často bývalo to, že na tlačových besedách Smeru dochádzalo k verbálnym prestrelkám medzi Ficom a predstaviteľmi tzv. siedmej veľmoci na Slovensku.

Fica “vytočili” redaktorka Markízy aj novinár z RTVS

V januári tohoto roku bola verejnosť napríklad svedkom ostrej roztržky Fica a redaktorky TV Markíza Gabriely Kajtárovej. Keď šéf Smeru vtedy poukázal na podozrivé aktivity a prepojenia sudcu Najvyššieho súdu Juraja Klimenta, televízna spravodajkyňa to odmietla akceptovať. To je neuveriteľné. Vyzerá to akoby ste bola platená hovorkyňa niekoho. Viete v čom je rozdiel ? V takej ´maličkosti“ pani redaktorka, vy ste asi slepá! Kliment rozhodoval o sťažnosti Kováčika o tom, že či bude prepustený na slobodu a sám sa nominoval do senátu a tú sťažnosť zamietol, to čo ešte chcete. Preboha?!” prudko reagoval na Kajtárovú Fico. „Možno, že médiá proste nepíšu o týchto prepojeniach, ktoré vy tam vidíte, lebo my ich tam proste nevidíme, reagovala Kajtárová, pričom rozčarovaný Fico ukončil v tom momente tlačovku.

Pociťujem za vás prenesenú hanbu,

odkázal Robert Fico televíznemu redaktorovi

Boli a ďalšie brífingy, na ktorých Fico počastoval novinárov nepeknými prívlastkami. Otvorene sa napríklad redaktora RTVS opýtal či sa nehanbí pýtať sa na tlačovke ku vážnej kauze k celkom inej téme. Pociťujem za vás prenesenú hanbu, odkázal vtedy televíznemu redaktorovi.

To, ako to presne vyzeralo na niektorých tlačovkách Smeru-SD, si pozrite na pripojenom video zostrihu z dielne prešovskej organizácie strany:

Zdroj: video:fb/smersdpresov

Mohlo by vás zaujímať:

  1. chata
  2. Peter Pčolinský a Erik Tomáš v štúdiu TV Joj.
  3. Robert Fico s advokátmi počas tlačovky.
  4. Predseda Konferencie biskupov Slovenska, bratislavský arcibiskup-metropolita Stanislav Zvolenský

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Bizarné brífingy Fica. Novinárov označil za slepých aj trápnych: Že sa nehanbíte!

Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti