eReport.sk
Ilustračná snímka. Foto: tasr/ap

Nepál: Vláda začala sčítavať ohrozené tigre bengálske

Nepál začal sčítavať ohrozené tigre bengálske žijúce na jeho rozsiahlych zalesnených pláňach na juhu krajiny. V pondelok to uviedli miestni predstavitelia. K sčítavaniu tigrov prichádza v čase, keď sa ochrancovia prírody snažia o zachovanie týchto mačkovitých šeliem, ktoré sú na pokraji vyhynutia, píše agentúra AFP.

Technici začali v nedeľu inštalovať v národnom parku Čitvan, ktorý je najväčšou tigrou rezerváciou v Nepále, kamery. Ich pomocou určia experti na život divokých zvierat jednotlivých jedincov na základe ich unikátnych pruhov na srsti. Úrady plánujú nainštalovať takmer 4000 kamier na území s rozlohou prevyšujúcou 12.000 štvorcových kilometrov.

„Prieskum je zameraný na získanie informácií o stave tigrov, ktoré nám pomôžu určiť, či naša stratégia na ochranu tigrej populácie fungovala,” uviedol predstaviteľ Úradu pre národné parky a zachovanie divo žijúcich zvierat (DNPWC). Výsledky sčítania sa očakávajú v júli budúceho roka.

Odlesňovanie, zasahovanie do prirodzeného prostredia tigrov či pytliactvo výrazným spôsobom prispeli k zničeniu populácie tigrov v Ázii. Nepál a ďalších 12 krajín sa však v roku 2010 zaviazali, že do roku 2022 zdvojnásobia ich počet.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Nepál: Vláda začala sčítavať ohrozené tigre bengálske

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti