tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Drážďany FOTO TASR/DPA stavenisko, kde bola objavená letecká bomba z druhej svetovej vojny. 06.10.2022, Sachsen, Dresden: Ein Mann vom THW (Technisches Hilfswerk) läuft auf dem Baustellenareal wo die Fliegerbombe aus dem 2. Weltkrieg entdeckt wurde. Foto: Daniel Schäfer/dpa +++ dpa-Bildfunk +++

V Drážďanoch dnes našli leteckú bombu! Evakuovali vyše 3000 ľudí

Približne 3300 obyvateľov nemeckého mesta Drážďany úrady vyzvali, aby po náleze leteckej bomby z obdobia druhej svetovej vojny opustili svoje domovy. Polícia v oblasti nálezu s ampliónmi upozorňovala ľudí na plánované zneškodnenie bomby.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Ruský prezident Vladimir Putin.
  2. Ruský vojak na Ukrajine
  3. Na snímke z 1. mája 2022 ruský vojak hliadkuje v priestoroch Záporožskej atómovej elektrárene pri meste Enerhodar na juhovýchode Ukrajiny.
  4. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.

Pre ľudí, ktorí nemajú inú možnosť dočasného ubytovania, vytvorila núdzové prístrešky. Bombu s hmotnosťou 250 kilogramov objavili v stredu počas stavebných prác. Pyrotechnici sa ju pokúsia zneškodniť v priebehu dňa.

Drážďany na sklonku druhej svetovej vojny zničilo rozsiahle bombardovanie. Pri štyroch náletoch britského a amerického letectva vo februári 1945 dopadlo na mesto vyše 3900 ton vysokovýbušných bômb a zápalných zariadení.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

V Drážďanoch dnes našli leteckú bombu! Evakuovali vyše 3000 ľudí

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku