tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Na snímke únik plynu z plynovodu Nord Stream v Baltskom mori pri pobreží dánskeho ostrova Bornholm v utorok 27. septembra 2022.
Na snímke únik plynu z plynovodu Nord Stream v Baltskom mori pri pobreží dánskeho ostrova Bornholm v utorok 27. septembra 2022. Foto: tasr/ap

NATO hovorí o protiopatreniach: Bude nasledovať spoločná a rozhodná odozva!

NATO vo štvrtok oznámilo, že podnikne protiopatrenia za akékoľvek útoky na kritickú infraštruktúru niektorej zo svojich 30 členských krajín. Reagovalo tak na údajnú sabotáž na plynovodoch Nord Stream v Baltskom mori. TASR správu prevzala z agentúry AP.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Na ilustračnej snímke potrubné systémy a uzatváracie zariadenia v prijímacej stanici plynovodu Nord Stream 1 v Baltskom mori.
  2. Nord Stream2 - ilustračné foto
  3. Ruský prezident Vladimir Putin
  4. Nord Stream2 - ilustračné foto
  5. putin chce pomocou vojny ovládať
  6. spojené štáty sa bránia

„Po akomkoľvek zámernom útoku voči infraštruktúre spojencov bude nasledovať spoločná a rozhodná odozva,“ uviedli vo vyhlásení veľvyslanci členských krajín pri NATO. Poškodenie potrubí v mori medzi Ruskom a Nemecko označili „za hlboko znepokojujúce“.

Aliancia uviedla, že „všetky doposiaľ dostupné informácie“ potvrdzujú, že poškodenie plynovodu je výsledkom zámerného, ľahkomyseľného a nezodpovedného sabotérskeho činu. Úniky z potrubí ohrozujú lodnú dopravu a životné prostredie.

Moskva vidí celú situáciu diametrálne inak

Hovorca Kremľa Dmitrij Peskov vo štvrtok povedal, že zásah do potrubia Nord Stream by nebol možný bez účasti štátnych aktérov. „Vyzerá to ako teroristický útok, pravdepodobne uskutočnený na úrovni krajín,“ povedal.

Peskov odmietol vyjadrenia o tom, že v oblasti úniku boli spozorované ruské vojnové lode. V okolí bolo podľa jeho slov viac bojovej techniky NATO než Ruska. „Je to veľmi nebezpečná situácia, ktorá si vyžaduje rýchle vyšetrenie,“ dodal hovorca Kremľa.

Začiatkom tohto týždňa zaznamenali na plynovodoch úniky na troch miestach potrubí. Švédska pobrežná stráž vo štvrtok hlásila štvrtý únik. Plynovody nie sú v prevádzke, no stále sú naplnené plynom, ktorý začal unikať, píše AP. Švédsko, Dánsko, Nemecko i Rusko začali tieto incidenty vyšetrovať.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

NATO hovorí o protiopatreniach: Bude nasledovať spoločná a rozhodná odozva!

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku