tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Ruský prezident Vladimir Putin.
Ruský prezident Vladimir Putin. Zdroj: tasr/ap

Rusi žiadajú, aby boli súčasťou medzinárodného vyšetrovania v kauze Nord Stream

Moskva by sa mala podieľať na vyšetrovaní minulotýždňových únikov na potrubiach plynovodu Nord Stream. Uviedol to v stredu námestník ruského ministra zahraničných vecí Sergej Veršinin. Švédsko pre potreby vyšetrovania uzavrelo oblasť v okolí únikov v Baltskom mori začiatkom tohto týždňa. TASR správu prevzala z agentúry AFP.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Americký prezident Joe Biden
  2. Na snímke únik plynu z plynovodu Nord Stream v Baltskom mori pri pobreží dánskeho ostrova Bornholm v utorok 27. septembra 2022.
  3. Ropovod Družba
  4. Nord Stream2 - ilustračné foto

Únikmi z potrubí plynovodu Nord Stream sa v piatok 30. septembra venovala aj Bezpečnostná rada OSN. Veršinin minulý týždeň na pôde OSN povedal, že išlo o sabotáž a tá by mala byť vyšetrená. Rozhodnutie o medzinárodnom vyšetrovaní však podľa jeho vyjadrení nepadlo, píše AFP.

FSB

Ruská Federálna bezpečnostná služba (FSB) začala minulú stredu (28. 9) vyšetrovať úniky ako „medzinárodný teroristický čin.“ Podmorské výbuchy vážne poškodili plynovody Nord Stream 1 a 2 v Baltskom mori neďaleko Dánska a Švédska a z potrubia niekoľko dní unikal zemný plyn. Švédsko v pondelok hlásilo zvýšený únik z oblasti menšieho poškodenia plynovodu Nord Stream 2. Z potrubia Nord Streamu 1 už plyn prestal unikať.

Kto za to môže?

Ruský prezident Vladimir Putin obvinil západné krajiny zo spáchania sabotáže na podmorských plynovodoch vedúcich z Ruska do Nemecka. Spojené štáty a ich spojenci tieto obvinenia odmietajú s tým, že Rusko už dlhšie vydiera Európu obmedzením dodávok plynu.

Nie je isté, či sa dozvieme pravdu a za ako dlho, mnohí však poukazujú na to, že Rusom stačilo otočiť kohútikom. či by miesto toho zvolili logisticky náročnú operáciu poškodenia vlastných plynovodov, navyše v oblasti, kde by si ich asi len ťažko nik nevšimol, je otázne.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Rusi žiadajú, aby boli súčasťou medzinárodného vyšetrovania v kauze Nord Stream

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku