tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Nord Stream2 - ilustračné foto
Nord Stream2 - ilustračné foto. Zdroj: shutterstock

Rusi začali vyšetrovať kauzu Nord Stream ako akt medzinárodného terorizmu

FSB spustila vyšetrovanie „medzinárodného terorizmu“ pretože „boli pri úmyselných činoch poškodené plynovody neďaleko (dánskeho) ostrova Bornholm… a tieto činy spôsobili Ruskej federácii ekonomické škody,“ uviedla vo vyhlásení prokuratúra.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Ruský prezident Vladimir Putin.
  2. Na ilustračnej snímke potrubné systémy a uzatváracie zariadenia v prijímacej stanici plynovodu Nord Stream 1 v Baltskom mori.
  3. Na snímke únik plynu z plynovodu Nord Stream v Baltskom mori pri pobreží dánskeho ostrova Bornholm v utorok 27. septembra 2022.
  4. Nemecko, hranica, covid
  5. Nord Stream2 - ilustračné foto
  6. Ruský prezident Vladimir Putin
  7. Na kombosnímke zľava prezidenti Joe Biden a Volodymyr Zelenskyj
  8. Prezident Ruskej federácie Vladimír Putin

Podmorskými plynovodmi Nord Stream 1 a Nord Stream 2 prúdi zemný plyn z Ruska do Nemecka. Úniky zaznamenali na troch miestach potrubí, ktoré sú položené na dne Baltského mora v hĺbke 80 metrov a spôsobili veľký výbuch. Plynovody v súčasnosti nefungujú, stále sa v nich nachádza zemný plyn.

Nebola to nehoda

V utorok dánska premiérka Mette Frederiksenová vyhlásila, že úrady pokladajú úniky plynu z pondelka za následok „zámerných činov.“ „Nehovoríme o nehode,“ poznamenala premiérka. Európska únia sľúbila „na túto sabotáž masívnu a jednotnú reakciu“.

Sabotáž

Je veľmi pravdepodobné, že únik plynu v plynovodoch Nord Stream 1 a Nord Stream 2 bol cielenou sabotážou. Oba plynovody patria spoločnosti Nord Stream AG, kde má ruský plynárenský podnik Gazprom 51 percent.

Ani jeden z nich však pred incidentom nebol v prevádzke: v prípade Nord Stream 1 Rusi zatiahli kohútik na konci augusta, druhý pre vojnu na Ukrajine nikdy nespustili Nemci.

Možno ich už neopravia

Niektoré zahraničné médiá poukazujú na to, že je vysoko pravdepodobné, že Nord Stream1 a Nord Stream2, už navždy stratili svoju funkčnosť. Neznámy výbuch vytvoril v oboch plynovodoch obrovské diery, do ktorých sa leje morská voda. Dáni informovali, že len týždeň potrvá, kým sa im podarí únik plynu z poškodených turbín zastaviť.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Rusi začali vyšetrovať kauzu Nord Stream ako akt medzinárodného terorizmu

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku