eReport.sk
Jaroslav Naď
Jaroslav Naď, foto:tasr

Naď sa pustil do ruských trollov: Vidím, že vám nesmierne prihára!

Minister obrany Slovenskej republiky Jaroslav Naď (OĽANO) reagoval na svojom facebookovom profile na vyjadrenia údajných ruských trollov za kritiku na jeho adresu. Za posledné dni najviac rezonuje slovenskou spoločnosťou systém protivzdušnej obrany S-300, ktorý ako ťažká zbraň patrí medzi účinné prostriedky na obranu vzdušného priestoru.

Rezonuje najmä preto, lebo vláda SR intenzívne hovorí o darovaní tohto systému Ukrajine. To sa však stretlo s vlnou kritiky od rôznych politikov, komentátorov či expertov na obranu. Podľa nich by darovanie ťažkých zbraní brániacemu sa východnému susedovi by v podstate znamenalo „vstúpenie“ do vojnového konfliktu.

Naď s Austinom pripustili darovanie protivzdušnej obrany Ukrajine

Slovenská republika i Spojené štáty americké sú naďalej pripravené pomáhať Ukrajine. Jaroslav Naď (OĽANO) a minister obrany USA Lloyd Austin to deklarovali po štvrtkovom rokovaní v Bratislave. Obaja potvrdili diskusie o možnom poskytnutí slovenského systému protivzdušnej obrany S-300. Slovenský minister však zdôraznil, že to bude možné, až keď bude mať SR zaň náhradu.

Odkaz ruským trollom, píše Naď

Minister obrany sa na sociálnej sieti pustil do kritikov a podľa neho ruských trollov, ktorí vidia v darovaní systému značné komplikácie: „Odkaz ruským trollom, zradcom a 5. kolóne. Podľa vašej intenzívnej aktivity na mojom účte, proti poslaniu systému S-300 Ukrajine vidím, že vám, ale že nesmierne prihára. Čím ste aktívnejší, tým správnejšie mi to príde, dať im to! Do toho!“ napísal šéf rezortu obrany Jaroslav Naď.

Foto: fb/jaroslavnad

Naďov postoj kritizoval aj Chmelár

„Jaro Naď hrá teraz so Slovenskom extrémne nebezpečnú hru a treba ho zastaviť. Bude to ťažké, lebo na jeho blaženej tvári po stretnutí s Lloydom Austinom ste mohli vidieť, že jediný, koho v politike rešpektuje a ku ktorému vzhliada, je jeho americký tútor. Ale dodať Ukrajine najúčinnejšiu zbraň je ako postaviť sa Rusom pred mušku a myslieť si, že si nás nevšimnú. Toto už nie je o nich. To je o nás. A postaviť Slovensko do prvej línie boja za štát, ktorý nie je členskou krajinou Severoatlantickej aliancie – na to jednoducho táto vláda nemá mandát,“ povedal Eduard Chmelár.

Bude vás zaujímať:

  1. Tridsať rokov SR!
  2. Jaroslav Naď
  3. Demokracia jednej pravdy
  4. Znovu budú nemecké tanky bojovať proti Rusku


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Naď sa pustil do ruských trollov: Vidím, že vám nesmierne prihára!

Odoberať
Upozorniť na
11 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti