eReport.sk
Belousovová o oslobodzujúcom rozsudku nad Kočnerom
Anna Belousovová Foto: tasr

Belousovová o vytváraní nenávisti: Tupé prejavy vrcholových politikov a jednostranná propaganda!

Bývalá politička a populárna komentátorka verejného diania Anna Belousovová si myslí, že v spleti informácií ohľadom rusko-ukrajinského konfliktu ide o viac ako o strohé informovanie. Podľa expolitičky sa na Slovensku a v Európe rozbehla propagačná kampaň, ktorá má za cieľ vytvoriť medzi ľuďmi nenávisť a napomôcť tak vzniku ešte vážnejšieho konfliktu.

„Sledujúc tupé prejavy „našich“ vrcholových politikov a jednostrannú propagandu „slovenských“ médií, by sme si mali zachovať chladnú hlavu a odstup pri hodnotení toho, čo sa deje.

Aj v ťažkých situáciách je potrebné zachovať si odstup, lebo len tak uvidíme veci a súvislosti, ktoré z blízka nevidno,“ tvrdí Belousovová v statuse na sociálnej sieti.

Zabíjanie v Juhoslávii vraj nikomu neprekážalo

Obete na Ukrajine sú samozrejme veľkou tragédiou, no Belousovová poukazuje aj na to, že sme mali ako spoločnosť menší záujem o obete, ktoré prinieslo bombardovanie Juhoslávie vojskami NATO. „No treba otvorene priznať, že svet už zažil podobné, či horšie vojnové konflikty.

Foto: fb/annabelousovova

Útok na Juhoslováviu zo strany NATO trval viac ako dva mesiace. Cieľom boli prevažne civilné objekty a obetí boli tisíce. No „vyspelý, civilizovaný“ západ vrátane Slovenska sa tváril, že to nevidí. No veď to bolo tiež blízko a medzi obeťami boli aj Slováci…. Nebol však záujem, či príkaz sa tomu venovať,“ myslí si expolitička.

Megakampaň západu?

V kontexte momentálne spoločenskej diskusie, ktorú prirodzene vedú hlavne vyhlásenia médií, politikov a známych osobností, hovorí Belousovová o akejsi kampani s cieľom vytvoriť vojnu nenávisti: „V informačnom priestore tzv. vyspelého západu sa spustila mega kampaň.

No už to nie je ani tak o konflikte na Ukrajine. Ona sa nám tá kampaň nenápadne, ale veľmi rýchle zmenila. Až by som povedala, že nadobudla úplne obludné rozmery. Už je to kampaň proti Rusku, jeho politikom, proti ruskému národu, kultúre, športu atď. a táto propagandistická vojna nenávisti sa stále stupňuje. Až sa pýtam : Kde to má skončiť ?!“

Hrozí globálny konflikt?

Väčšina z nás určite súhlasí s tým, že akýkoľvek konflikt, nie to ešte globálny, nie je v záujme európskej spoločnosti. Zabíjanie ľudí nikomu normálnemu totižto po chuti nie je. Belousovová si však myslí, že elity, ktoré vedú spoločenskú diskusiu, majú iný cieľ.

Bude vás zaujímať:

  1. Jaroslav Naď
  2. Naď je najväčší konšpirátor
  3. zbraňami k mieru!

„To neustále hecovanie a očkovanie nenávisti má, ako vidno, už konkrétny cieľ.

Rozpútať globálny konflikt.Pretože na to, aby sa vojna začala, na to, aby sa ľudia išli medzi sebou zabíjať, na to treba, aby sa najskôr začali nenávidieť! A my sme teraz presne vo fáze, kedy v nás vzbudzujú nenávisť,“ upozorňuje Belousovová.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Belousovová o vytváraní nenávisti: Tupé prejavy vrcholových politikov a jednostranná propaganda!

Odoberať
Upozorniť na
5 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre