eReport.sk
Eduard Chmelár, foto:eReport

Chmelár otvorene: S takouto politickou garnitúrou Slovensko nemá budúcnosť

Sociológ, historik a známy politický komentátor Eduard Chmelár napísal na svojom facebookovom profile otvorené vyjadrenie. V ňom si exkandidát na prezidenta myslí, že so súčasnou vládou a politickým spektrom to Slovensko nikam viac nedotiahne.

Jeho kritický pohľad smeruje aj na rôzne vyjadrenie ministra obrany Jaroslava Naďa (OĽANO) k spornému protivzdušnému systému S-300.Kritiku smeruje aj na ministerku investícii Veroniku Remišovú (Za ľudí), ktorá v dnešnej diskusnej relácii prirovnala dodávanie zbraní Ukrajine, k dodávaniu zbraní slovenským partizánom od spojencov počas druhej svetovej vojny.

S takouto politickou garnitúrou Slovensko nemá budúcnosť, myslí si Chmelár

„Predstavte si, že vysvetľujete cudzincovi, že tu máme takého nepríčetného ministra obrany, že neváha vystaviť Slovensko vojenskej hrozbe iba preto, že je frustrovaný z negatívnych ohlasov na jeho FB statusy. Predstavte si jeho tvár, ako sa dozvedá, že odovzdanie systému S-300 Ukrajine zdôvodnil šéf rezortu obrany pomstou voči „ruským trollom, zradcom a piatej kolóne“. Takto sa na Slovensku tvoria najzávažnejšie rozhodnutia,“ napísal Chmelár na adresu šéfa rezortu obrany.

Foto: fb/eduardchmelar

Chmelár: Multitalentovaná bábkoherečka Veronika Remišová

Multitalentovaná bábkoherečka Veronika Remišová prirovnala dodávky S-300 Ukrajine k dovozu zbraní počas Slovenského národného povstania. Čudujem sa, že to nikoho neuráža. SNP bolo súčasťou medzinárodného protifašistického odboja, ktorého ciele sa sformulovali v Atlantickej charte z roku 1941. Vyhlásenie, ktoré podpísali americký prezident a britský premiér a ku ktorému sa následne pripojili Sovietsky zväz, Juhoslávia, Česko-Slovensko, Poľsko, Belgicko. Holandsko, Nórsko, Grécko, Luxembursko a Francúzsko malo jeden spoločný cieľ: vojenskú porážka nacistického Nemecka. Pýtam sa – je dnes cieľom vojenská porážka Ruska? Ja viem, že sa tie primitívne skratky mnohým páčia, ale prirovnávať Tretiu ríšu s miliónmi mŕtvych v koncentračných táboroch, s masovými popravami a vypaľovanými obcami s Putinovým Ruskom je účelová demagógia. Vojenské riešenie tohto konfliktu si môže želať iba blázon, ktorému nezáleží na tom, či vyprovokuje tretiu svetovú vojnu.“

Prezidentka prevzala status novinára

„Znova kladiem otázku, aký máme plán, lebo vo vedení štátu zjavne chýba zdravý rozum. Musím sa priznať, že včera večer som sa skutočne zhrozil, keď som si prečítal status Zuzany Čaputovej. Nekriticky prevzala manipulatívny FB status dvorného propagandistu Denníka N Vladimíra Šnídla, ktorý za ruskú propagandu označuje fakticky akékoľvek kritické myslenie, vrátane závažných otázok a vysvetľovania súvislostí, ktoré inak vyžaduje každý dobrý učiteľ. Prosím vás pekne, čo je toto za úroveň? Toto je hlava štátu?! Toto nízke správanie ma privádza k otázke, čo robia jej poradcovia, za čo berú tie obrovské peniaze, ak je toto výstup prezidentky republiky, ktorá sa načisto opustila a uchyľuje sa k takémuto nízkemu správaniu,“

Chmelár: Mikloš priviedol najchudobnejších na mizinu

Rovnako považujem za výsmech obyčajným ľuďom, keď sa radí o pomoci najchudobnejším s človekom, ktorý ich už raz priviedol na mizinu – s Ivanom Miklošom. Táto osoba čoraz viac odhaľuje svoje skutočné zmýšľanie. Vzhľadom na to, že u nej ide o dlhodobý trend, neprekvapuje ma, že jej dôveryhodnosť sa prepadla o desať percent, najviac spomedzi všetkých politikov, prekvapuje ma, že jej ešte stále verí toľko ľudí,“ uvádza Chmelár.

Bude vás zaujímať:

  1. Tridsať rokov SR!
  2. Jaroslav Naď
  3. Premiér Eduard Heger počas brífingu s novinármi v lietadle cestou do Francúzska.
  4. Znovu budú nemecké tanky bojovať proti Rusku
  5. Zuzana Čaputová.
  6. Protest ZMOSU
  7. Na ilustračnej snímke ukrajinský vojak zabezpečuje presun spolubojovníkov počas kontroly nástražných pásc v meste Buča pri Kyjeve.

„Na Slovensku už nie je politik, ktorému by dôverovala väčšina obyvateľov.

Eduard Chmelár

Sociológ spomenul aj dnešný prieskum agentúry Focus, ktorá sa pýtala respondentov na dôveryhodnosť lídrov politických strán a prezidentky. Jej dôvera výrazne klesla a strata 10% znamená jej najmenšiu dôveryhodnosť od nástupu do funkcie. „Dnešný prieskum agentúry Focus ukázal, že dôvera v politikov a politiku ako takú prudko klesá a že na Slovensku už nie je politik, ktorému by dôverovala väčšina obyvateľov. Nie je to prekvapenie, ale je to katastrofa, s ktorou musíme niečo robiť. S takouto politickou garnitúrou Slovensko nemá budúcnosť,“ dodáva Eduard Chmelár vo svojom statuse.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Chmelár otvorene: S takouto politickou garnitúrou Slovensko nemá budúcnosť

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti