eReport.sk
Boris Johnson, foto: tasr/ap Britain's Prime Minister Boris Johnson speaks during a media briefing on coronavirus, COVID-19, in Downing Street, London, Thursday Jan. 7, 2021. (Tolga Akmen/Pool via AP)

Británia dá Ukrajine ďalšie rakety. Johnson: Putin už prekročil všetky medze!

Británia a jej spojenci zvýšia ekonomický tlak na Rusko a v tejto chvíli zisťujú, či sa dá urobiť viac, aby zabránili šéfovi Kremľa Vladimirovi Putinovi v prístupe k jeho zlatým rezervám. Británia navyše poskytne Ukrajine ďalších 6000 rakiet. Uviedol to vo štvrtok britský premiér Boris Johnson pred odletom na mimoriadny summit Severoatlantickej aliancie v Bruseli. Informoval o tom denník The Guardian.

Ukrajine dáme ďalších 6000 rakiet, uvádza Johnson

Johnson pre rozhlasovú stanicu LBC Radio povedal, že Putin už svojimi krokmi na Ukrajine prekročil všetky medze a mal by sa postaviť pred Medzinárodný trestný súd (ICC). „Celý svet už vie, že ukrajinský ľud bude bojovať za svoju krajinu… To bolo niečo, čo sme pred mesiacom naozaj nevedeli a teraz je to úplne jasné. To zmenilo geopolitickú situáciu. Zároveň to znamená, že máme povinnosť im pomôcť… Už sme im poslali asi 4000 protitankových zbraní. V priebehu niekoľkých dní pošleme ešte oveľa viac, 6000 rakiet a mnoho iného,“ povedal Johnson.

Podľa britského premiéra sa musí „urobiť oveľa viac“ aj po ekonomickej stránke na podporu Ukrajiny. V tejto súvislosti spomenul ruské zlato. „Môžeme urobiť viac, aby sme (Putinovi) zabránili používať okrem jeho hotovostných rezerv napríklad aj jeho rezervy zlaté?“ položil Johnson rečnícku otázku a dodal, že verí, že práve ekonomickými sankciami voči Rusku dokáže Západ „skrátiť“ vojnu na Ukrajine.

Bude vás zaujímať:

  1. Jaroslav Naď
  2. Heger
  3. ukrajina vojaci

Zdroj: tasr/theguardian


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Británia dá Ukrajine ďalšie rakety. Johnson: Putin už prekročil všetky medze!

Odoberať
Upozorniť na
5 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti