eReport.sk
TTSK

Na Trnavskej župe bude Deň otvorených dverí


Deň otvorených dverí je tradičné podujatie, ktoré raz za rok umožňuje ľuďom nahliadnuť do priestorov Trnavskej župy a spoznať činnosti a aktivity, ktoré sú jej súčasťou. Nebude chýbať zaujímavý program pre deti aj dospelých. 

Tradície, remeslá a kultúra

To sú motívy už piateho ročníka podujatia Deň otvorených dverí Trnavského samosprávneho kraja. Ten bude v sobotu 1. júna 2024 v interiéri aj v exteriéri župného úradu na Starohájskej ulici 10 v Trnave. Podujatie určené pre širokú verejnosť uačína od 9:00 a potrvá do 15:00 hodiny. Župa pre návštevníkov každej vekovej kategórie pripravila bohatý program, prezentáciu odborov a župných organizácií, kultúrny program, občerstvenie, súťaže i tombolu. 

„V týchto dňoch finišujeme s prípravami priestorov a programu, ktorý sme tento rok poňali v znamení tradícií, remesiel a kultúry. Náš kraj ako jediný na Slovensku susedí s troma štátmi, a zároveň aj s troma krajmi. Aj to je dôvod, prečo je Trnavská župa prirodzene rôznorodá, jedinečná a bohatá na históriu a pestré kultúrne dedičstvo. Pripravujeme školu tanca, ochutnávku špecialít z rôznych kútov nášho kraja, zaujímavú tombolu, župný autosalón aj zážitkovú jazdu elektromobilom. Nebude chýbať ani cukrová vata a sladké palacinky. Tešíme sa na všetkých,“ povedal trnavský župan Jozef Viskupič.

Pre deti aj dospelých 

Na zaujímavý program sa môžu tešiť deti aj dospelí. Do sveta remesiel ich uvedie rezbár Ivan Slezák, s jeho pomocou si budú môcť návštevníci vyrobiť vlastné remeselnícke kúsky. Včelári vysvetlia ako sa chovajú včely a ako vzniká med. K ďalším remeslám bude patriť aranžovanie ikebán, trnafské cvérenkárstvo, drôtikárstvo a iné. Tí, ktorých zaujíma činnosť úradu sa budú môcť oboznámiť s aktivitami a projektmi, ktoré župa zrealizovala alebo plánuje uskutočniť. Svoju prácu budú prezentovať útvary úradu, župná spoločnosť Zdravá župa aj domovy sociálnych služieb. Súčasťou podujatia budú aj študentky a študenti vybraných župných stredných škôl, vďaka ktorým si budú môcť návštevníci užiť masáže krku, rúk a zmerať cukor či tlak. Umelecký program obohatia umelci z Folklórneho súboru Trnavčan s ich školou tanca, vystúpi dvojica Ceruzko a Farbička a Tanečné a pohybové štúdio Crazy Family. Celý program uverejňuje Trnavská župa na svojich sociálnych sieťach. 

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Na Trnavskej župe bude Deň otvorených dverí

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre