eReport.sk
Igor Matovič, foto:tasr

Matovič sa prihovoril ľuďom. Keď budete dobrí, tak…Známy moderátor reagoval: Fakt primitívne!

Opäť dvihol krvný tlak. Minister financií Igor Matovič v týchto dňoch oboznamuje verejnosť so svojimi plánmi v rámci daňovo-odvodovej reformy. Najnovšie sa nechal počuť, že by chcel v reštauráciách zaviesť detské menu za polovicu ceny či krčah vody zadarmo.

„Chcel by som od majiteľov reštaurácií tieto štyri vratky voči štátu, voči spoločenstvu ľudí,“ oznámil Matovič na nedávnej tlačovej konferencii. Minister financií plánuje zaviesť, aby polovičné porcie jedál boli pre dieťa účtované polovičnou cenou, chce tiež zaviesť tzv. eko menu, keď polovičná porcia pre dospelého bude stáť trištvrtiny ceny, ale aj rozdelenie sprepitného medzi zamestnancov ku mzde. Ďalším plánovaným opatrením je aj krčah vody k jedlu.

– Foto: tasr

V tomto prípade sledujem tiež ekologické opatrenia. Aby sme tu nevozili krížom krážom po Slovensku kamióny balenej vody. Aby sme sa netvárili, akí sme super, keď v Tatrách predávame minerálku z Rakúska. Aby sme do seba neliali hektolitre sladenej žbrndy, len preto, lebo holt niečo si musím k tomu jedlu objednať. Čiže je to aj zdravotné hľadisko a ekologické,“ zdôvodňoval svoje rozhodnutie Matovič.

Financmajstrove plány vyvolali búrlivé diskusie a ako to už býva, politik sa rozhodol ľudí trochu podpichnúť a na sociálnej sieti zverejnil stručný odkaz. „Ak budete dobrí, tak možno aj limetku dostanete,“ napísal Matovič. Jeho pokus o vtip však nezabral a mnohí ľudia sa cítili dotknutí.

Nevydržal to už ani známy moderátor Roman Bomboš, ktorý sa rozhodol politikovi prehovoriť do duše. „Načo dávate statusy, ktorými ľudí úplne dehonestujete? Vďaka nim ste vo funkcii. Mohli ste ukázať, čo dokážete a v čase, keď tu ľudia umierajú a vystrašene čakajú čo bude, si robíte srandičky. Nedospelo. A fakt primitívne,“ odkázal expremiérovi. „Potrebujeme podporiť, vo veľmi ťažkom období. Nevieme čo bude, bojíme sa o deti, o zdravie, o budúcnosť. Nerobte si z ľudí srandu, prosím,“ dodal.

Čítajte viac:

  1. Na snímke hlavné body Matovičovho návrhu reštauračného balíka.
  2. Ladislav Kamenický

„Pán minister, ono to, čo robíte a ako komunikujete v tejto pre všetkých neľahkej dobe, je už viac ako smutné,“ pridal sa ďalší diskutujúci. „Radšej mi napíšte, čo mám robiť ak mám dieťa, hypotéku a zatvorili ste mi prácu bez kompenzácie. Kam mám teraz ísť a čo robiť zo dňa na deň v tejto dobe? Lebo mňa štve, čo jej dám jesť a nie vaše limetky,“ dodala fanúšička.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Matovič sa prihovoril ľuďom. Keď budete dobrí, tak…Známy moderátor reagoval: Fakt primitívne!

2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti