eReport.sk
poslanec NR SR Milan Kuriak (OĽaNO) počas rokovania
Milan Kuriak (OĽaNO). Foto: tasr

Začína boj za otvorené kostoly. Koaličný poslanec žiada zmenu v opatreniach. Prezradil, kto na vláde bojoval za kresťanov

Poslanec Národnej rady SR Milan Kuriak žiada o prehodnotenie pandemických opatrení v oblasti vierovyznania. Namieta, že sa bohoslužby nemôžu konať za osobnej účasti veriacich. Listom sa obrátil aj na hlavného hygienika SR Jána Mikasa a na Úrad vlády SR.

„Bohoslužby sa môžu konať len online formou, čo možno považovať za neprípustné pre všetkých veriacich na Slovensku, a to najmä vzhľadom na blížiace sa obdobie adventu, ako aj samotných vianočných sviatkov,“ poznamenal Kuriak s tým, že ide o obmedzovanie ústavného práva.

Podotkol, že bohoslužby sa často konajú v priestoroch, kde nie je problematické zoskupenie väčšieho počtu osôb pri zachovaní pandemických opatrení. Hovorí napríklad o možnosti stanoviť dvojmetrové odstupy, povinné respirátory, zákaz spievania a podobne. Poukázal aj na situáciu v Rakúsku, kde napriek opatreniam ostali kostoly otvorené.

Opatrenie kritizoval aj katolícky kňaz Ján Duda. „Pripomínam, že je to už po tretí raz, čo sú sväté omše takto zakázané. Neviem, či existuje krajina, v ktorej by sa toto mohlo stať. Čo si dovoľuje pán Heger voči katolíkom je bezprecedentné a arogantné,“ uviedol na sociálnej sieti duchovný s tým, že kresťanov sa nemá kto vo vláde zastať. Kuriak však nesúhlasí.

Čítajte viac:

  1. Hlavný hygienik SR Ján Mikas.
  2. Peter Pellegrini a Richard Raši.

Určite viem, že za kresťanov a za zachovanie bohoslužieb na rokovaní vlády bojovali a zastali sa ministri Igor Matovič, Milan Krajniak a Veronika Remišová, ktorí mi pred rokovaním vlády sľúbili, že za zachovanie bohoslužieb pre veriacich urobia všetko, čo sa bude dať. Mrzí ma, že väčšina bola proti a aj na odporúčanie odborníkov z konzília na čele s pánom Mikasom bohoslužby s účasťou veriacich po vzore Rakúska nepovolili,“ povzdychol si poslanec za OĽANO a dodal, že urobí všetko preto, aby sa kostoly opäť otvorili.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Začína boj za otvorené kostoly. Koaličný poslanec žiada zmenu v opatreniach. Prezradil, kto na vláde bojoval za kresťanov

3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti