eReport.sk
Predseda vlády SR Eduard Heger (OĽaNO).
Predseda vlády SR Eduard Heger (OĽaNO). Foto: tasr

Chmelár: Heger je najslabším premiérom v histórii Slovenska. Mal by podať demisiu!

Na Slovensku sa dejú prazvláštne veci. Predseda vlády sa skrýva za koaličnú radu miesto toho, aby ako premiér riadil spoločne v prezidentkou a predsedom Národnej rady túto krajinu.

Predseda vlády Eduard Heger je tretím najvyšším ústavným činiteľom po prezidentke Zuzane Čaputovej a predsedovi parlamentu Borisovi Kollárovi. Napriek tomu sa zbavuje zodpovednosti a tvrdí, že on sa zodpovedá koaličnej rade, ktorá je vraj nad ním! Je to zbabelé, čo potvrdzuje v statuse aj politický komentátor, publicista, historik a neúspešný prezidentský kandidát Eduard Chmelár, ktorý to vysvetľuje viac ako jasne.

Premiér je nielen slabý, ale aj nekompetentný

Podľa Chmelára je to, čo povedal premiér Heger doslova na uterák a vracia sa do čias pred 25 rokmi. „Vtedy vytvorilo päť opozičných strán Slovenskú demokratickú koalíciu a lídri tohto zoskupenia vytvorili miesto hovorcu pre Mikuláša Dzurindu bez reálnych mocenských kompetencií, vtedajší premiér Vladimír Mečiar svojho neskúseného súpera vyškolil tak, že mu do televízneho štúdia miesto seba poslal hovorcu HZDS,“ spomenul historik istú paralelu so súčasnosťou. „Keď však počúvate slová súčasného predsedu vlády Eduarda Hegera a máte aspoň štipku právneho vedomia, musí vám behať mráz po chrbte. „Nie som šéf tejto koalície. Som šéf vlády. Nado mnou je koaličná rada. Jej sa zodpovedám,“ povedal v Sobotných dialógoch premiér a tieto výroky by nemali zapadnúť prachom,“ prízvukuje Chmelár, podľa ktorého tieto slová signalizujú, že na Slovensku panuje bezvládie.

Ak premiér tvrdí, že koaličná rada je „nad ním“, tak je nielen slabý, ale aj nekompetentný a nemá na svojom poste čo robiť, lebo vedome porušuje základný zákon štátu.

Eduard Chmelár, politický komentátor, historik a publicista

„Nemáme hlavu štátu, ale iba jeho tvár a nemáme lídra krajiny, ale iba jej hovorcu. Eduard Heger je najslabší premiér v histórii Slovenskej republiky a visí len na šnúrke od Matovičových gatí,“ hodnotí politický komentátor a dodáva, že je desivé, že na čele vlády stojí človek, ktorý nepozná ani len ústavu a svoje reálne kompetencie. „Koaličná rada nie je ústavný orgán. Je to neblahé dedičstvo Mečiarovho režimu, ktoré z pozície neformálnej konzultačnej platformy prerástlo do rozhodujúcej mocenskej inštitúcie, ktorá však nemá oporu v ústave. Premiér ako tretí najvyšší ústavný činiteľ musí vedieť, že vláda je vrcholný orgán výkonnej moci (čl. 108) a za výkon svojej funkcie sa zodpovedá Národnej rade Slovenskej republiky (čl. 114 Ústavy SR), nie koaličnej rade,“ upozorňuje neúspešný prezidentský kandidát.

Zdroj: fb / Eduard Chmelár

„Ak premiér tvrdí, že koaličná rada je „nad ním“, tak je nielen slabý, ale aj nekompetentný a nemá na svojom poste čo robiť, lebo vedome porušuje základný zákon štátu,“ pridáva Eduard Chmelár, podľa ktorého nám predseda vlády oznámil to, čo už vie každý: že za rok, čo je vo funkcii, sa ani len nesnažil posilniť si vplyv a nemá v rukách reálnu moc. „A po takýchto slovách existuje jediné dôstojné riešenie: demisia!“ napísal na samý záver statusu.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Dvojnásobný expremiér Mikuláš Dzurinda
  2. Eduard Heger a Roman Mikulec.
  3. Predseda vlády SR Eduard Heger (OĽaNO).
  4. Minister financií SR Igor Matovič (OĽaNO) počas tlačovej konferencie na tému Pomoc rodinám.
  5. Na ilustračnej snímke šéf vládneho kabinetu Heger, po bokoch sú jeho ministri Matovič s Mikulcom (všetci OĽANO).
  6. Jana Krescanko Dibáková.
  7. Na ilustračnej snímke šéf vládneho kabinetu Heger, po bokoch sú jeho ministri Matovič s Mikulcom (všetci OĽANO).
  8. Vľavo prezidentka SR Zuzana Čaputová a vpravo riaditeľka organizácie Človek v ohrození Andrea Najvirtová.

Redakcia Ereportu sa nemusí stotožňovať so všetkými zverejnenými názorminašou úlohou je predovšetkým informovať.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Chmelár: Heger je najslabším premiérom v histórii Slovenska. Mal by podať demisiu!

Odoberať
Upozorniť na
17 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti