eReport.sk
Peter Pellewgrini počas tlačovky strany Hlas-SD.
Peter Pellegrini počas tlačovky strany Hlas-SD. Foto: ereport.sk

VIDEO Pellegrini nazval Hegera lokajom: Navždy ostane iba figovým listom Matoviča!

Schválený balíček opatrení z dielne ministra financií Igora Matoviča (OĽANO) možno nazývať prorodinný, ale určite nie protiinflačný. Vyhlásil to nezaradený poslanec Národnej rady (NR) SR a líder mimoparlamentného Hlasu-SD Peter Pellegrini na stredajšej tlačovej konferencii.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Predseda vlády SR Eduard Heger (OĽaNO).
  2. Jana Krescanko Dibáková.
  3. Netajili emócie po schválení návrhu: Chrbtom Igor Matovič a György Gyimesi (obaja OĽaNO).

Pellegriniho mrzí, že balíček nerieši akútnu a aktuálnu situáciu na Slovensku. „Čas ukáže, že pri mnohých typoch konkrétnej rodiny novonastavené podmienky môžu spôsobiť, že niektoré rodiny prerobia,“ poznamenal. Zopakoval, že opatrenia obchádzajú množstvo pracujúcich ľudí a nemyslia na dôchodcov. Kritizuje, že neprešiel pozmeňujúci návrh z dielne jeho poslancov, ktorým chceli zaviesť 14. dôchodok. „Nemôžete hodiť cez palubu 1,4 milióna seniorov,“ podotkol.

Zdroj: fb/ereport

Valéria Pokorná z Jednoty dôchodcov Slovenska vyzvala vládu, aby sa pozrela do svojich rodín a na svojich rodičov. Poukázala na infláciu, zvýšenie dôchodkov o 1,3 percenta označila za almužnu. Argumentuje zvýšenými cenami energií a potravín. „Dôchodcovia z minimálneho dôchodku pokupujú len to najnutnejšie. Zelenina, ovocie je pre nich tabu, pretože na to nemajú,“ povedala.

Pellegrini kritizoval aj premiéra Eduarda Hegera (OĽANO). „Navždy ostane iba lokajom a figovým listom Igora Matoviča (OĽANO), ktorý ho prikryje a toleruje mu tieto jeho fantazmagórie,“ uviedol. Poukázal pritom aj na situáciu v koalícii, argumentuje tiež opätovným presúvaním viacerých návrhov v pléne NR SR.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Pellegrini nazval Hegera lokajom: Navždy ostane iba figovým listom Matoviča!

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti