eReport.sk
KDH rázne protestuje. A pripomína: TOTO vymyslel Mečiar!
Šéf KDH Milan Majerský. foto: tasr

KDH natvrdo: Neriešte zmluvy o fungovaní EÚ, ale potreby Slovákov!

Situácia na Slovensku je, podobne ako vo viacerých štátoch prakticky po celom svete, zlá. Ľudí trápi zvyšovanie cien a chudoba, do ktorej sa prepadáva čoraz viac našich obyvateľov. Politici u nás ale riešia všetko možné len nie svoj národ.

Mimoparlamentné Kresťanskodemokratické hnutie (KDH) nie je v súčasnosti za úpravu zmlúv o fungovaní Európskej únie (EÚ). Zdôrazňuje potrebu riešiť aktuálne problémy ľudí. KDH to pre TASR uviedlo v súvislosti so závermi Konferencie o budúcnosti Európy (CoFoE). Z konferencie vyplynula aj otázka otvárania základných zmlúv o fungovaní EÚ.

Venujte sa otázkam, ktoré trápia našich občanov

KDH je presvedčené, že v súčasnosti je dôležitejšie riešiť namiesto inštitucionálnych otázok konkrétne problémy občanov v dôsledku pandémie, ale najmä vojny na Ukrajine. Ľudia podľa hnutia očakávajú najmä riešenia energetickej krízy vzhľadom na diverzifikáciu dodávateľských reťazcov a mnohých iných sociálno-ekonomických problémov. „Keďže KDH považuje za absolútne kľúčové venovať sa dnes otázkam, ktoré trápia našich občanov, nezdieľa presvedčenie, že je treba okamžite meniť zmluvy o fungovaní EÚ. Otvárať dnes zmluvy znamená odkladať riešenia problémov ľudí,“ zdôraznilo KDH pre TASR.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Klamstvá zostanú klamstvami
  2. Je nevyhnutné zintenzívniť prevenciu a povedomie o ochrane žien a dievčat pred domácim násilím. Zdôraznil to minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Tomáš Drucker
  3. J. Krescanko Dibáková nie je spokojná.
  4. Vláda bez povinností?

Európskej jednote v súčasnosti podľa hnutia pomôže najmä dôkladné dodržiavanie existujúcich zmlúv a schopnosť európskych inštitúcií prinášať pridanú hodnotu v rámci platných kompetencií. „Problémom dnešnej EÚ totiž je, že rieši mnoho otázok, na ktoré nemá právomoci a naopak neprináša dostatočné riešenia v oblastiach, kde právomoci má. Ak je niečo potrebné zmeniť, je to efektivita prinášania riešení v rámci stanovených kompetencií európskych inštitúcií,“ doplnilo KDH.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

KDH natvrdo: Neriešte zmluvy o fungovaní EÚ, ale potreby Slovákov!

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre