eReport.sk
Foto: shutterstock

Mladá žena mohla prísť o zrak. Neuveríte, s čím si zamenila kvapky do očí

Pociťovala pálenie v očiach a chcela si od tohto nepríjemného pocitu uľaviť. Žena z amerického štátu Michigan potme hľadala očné kvapky, tie si však pomýlila s lepidlom na umelé nechty. Keď si uvedomila, čo urobila, bolo už neskoro. Onedlho po tom, čo si do oka nakvapkala lepidlo, sa jej totiž zlepili viečka a takmer prišla o zrak. Zachránila ju vec, ktorú denne používajú milióny ľudí.

Yacedrah Williamsová je vďačná za to, že jej zrak nebol trvale poškodený potom, čo si do oka omylom nakvapkala lepidlo na nechty. Ako píše portál Live Science išla mladá žena spať s kontaktnými šošovkami. Neskôr sa zobudila a chcela si ich vybrať. Jej oči ale behom krátkeho spánku vyschli. Preto si ich pred odstránením šošoviek chcela navlhčiť pomocou očných kvapiek. Siahla teda do svojej kabelky, kde ale mala aj lepidlo na umelé nechty. A práve toto vytiahla namiesto očných kvapiek.

Zlepilo sa jej celé oko

Až keď kvapka lepidla dopadla do jej oka zistila, akej chyby sa dopustila. „Rýchlo som sa snažila lepidlo zotrieť. Zlepilo sa mi celé oko,“ povedala Williamsová. „Ihneď som bežala zlepené očné viečka vypláchnuť studenou vodou a pritom sa snažila oko rozlepiť, ale nešlo to,“ pokračovala ešte v rozprávaní hrozného príbehu.

Foto: shutterstock

Yacedrah konala presne tak, ako mala. „Nech už sa vám čokoľvek dostane do oka, prvá vec, ktorú musíte urobiť je, vypláchnuť oko. Dajte hlavu priamo pod vodovodný kohútik, alebo si do oka nalejte vodu z fľaše,“ komentoval prípad George Williams, lekár z michiganskej nemocnice. „Síce pri tom urobíte neporiadok, ale môžete si zachrániť zrak,“ dodal s tým, že Yacedrah zďaleka nie je prvým a ani posledným človekom, ktorý si do oka omylom nakvapkal lepidlo.

Zrak jej zachránila šošovka

V nemocnici potom Yacedrah zaplavila obrovská úľava. Lekárom sa podarilo jej zlepené oko znovu otvoriť a dokonca z neho vybrali aj kontaktnú šošovku. Práve tá môže za záchranu zraku mladej ženy. Vďaka nej sa totiž lepidlo nedostalo na rohovku. Jediné, o čo Yacedrah prišla, sú riasy. K ich vytrhnutiu prišlo pri snahe lekárov zalepené oko otvoriť.

Yacedrah Williamsová dodala, že už nikdy nebude nosiť očné kvapky a lepidlo spoločne v jednej kabelke. Dokonca vraj už lepidlo na nechty asi nikdy v živote nepoužije.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Šport