tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Angela Merkelová a Vladimír Putin. foto:tasr

Merkelova vyzýva Putina: Už konečne prepustite Navaľného!

Nemecká kancelárka Angela Merkelová opätovne požiadala ruského prezidenta Vladimira Putina o prepustenie ruského opozičného lídra Alexeja Navaľného, ktorý si v súčasnosti odpykáva dvaapolročný trest odňatia slobody vo väzenskom tábore východne od Moskvy.

Merkelová to povedala počas piatkovej tlačovej konferencie so šéfom Kremľa. Informovala o tom agentúra DPA. „Požiadala som ruského prezidenta o prepustenie Navaľného. Z nášho pohľadu je neprijateľné, aby si (Navaľnyj) odpykával trest v trestaneckej kolónii na základe rozsudku, ktorý Európsky súd pre ľudské práva klasifikoval ako zjavne neprimeraný,“ vyhlásila Merkelová.

Alexej Navaľny bol ruským súdom odsúdený na niekoľkoročné väzenie – Foto: tasr

Putin v reakcii na slová Merkelovej povedal, že Navaľnyj nebol odsúdený na základe svojej politickej aktivity, ale na základe trestných činov, ktoré spáchal voči zahraničným partnerom. Navaľnyj si odpykáva trest odňatia slobody za porušenie podmienok podmienečného trestu v kauze údajnej sprenevery prostriedkov kozmetickej firmy Yves Rocher.

Viac o zahraničnej politike:

  1. Angela Merkelová a Joe Biden.
  2. Nemecká kancelárka Angela Merkelová s pivovým pohárom počas predvolebnej kampane
  3. Ruský opozičný líder Alexej Navalnyj reční počas protestného zhromaždenia.

Putin počas tlačovej konferencie opäť nevyslovil Navaľného meno. „Osoba, ktorú ste spomenuli, nebola odsúdená na základe svojej politickej aktivity, ale na základe trestných činov, ktoré spáchal voči zahraničným partnerom,“ povedal šéf Kremľa.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Merkelova vyzýva Putina: Už konečne prepustite Navaľného!

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku