tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Alexej Navaľnyj. Foto: tasr

Navaľnyj ostáva vo väzení: Podľa moskovského súdu je náchylný na útek

Súd v Moskve zamietol odvolanie ruského opozičného lídra Alexeja Navaľného voči verdiktu prvostupňového súdu, ktorý v júni odmietol Navaľného žiadosť o to, aby uznal za nezákonné rozhodnutie väzobného tábora o jeho registrácii ako osoby náchylnej na útek. V utorok o tom informoval portál Meduza.io.

Väzobný tábor č. 1 v Moskve nazývaný Kremeľská centrála rozhodol o registrácii Navaľného ako osoby náchylnej na útek 18. februára, pretože údajne dvakrát verejne hovoril o svojom „zámere utiecť“. Navaľnyj však tvrdí, že išlo o žart a neexistuje dôvod, pre ktorý by mal byť takto evidovaný. Navaľnyj sa v tomto väzobnom tábore nachádzal od januára po tom, ako ho po návrate z Nemecka zadržali. Neskôr ho previezli do väzobného tábora č. 2 v meste Pokrov, kde si odpykáva dvaapolročný trest odňatia slobody vynesený v starej kauze sprenevery.

FOTO ALEXEJA NAVAĽNÉHO NÁJDETE V GALÉRII

Foto: tasr

V Pokrove je taktiež evidovaný ako osoba náchylná na útek. Navaľnyj sa viackrát sťažoval na to, že ho stráže v Pokrove každú noc budia, pričom dôvodom častého budenia je podľa väzobného tábora práve jeho registrácia ako osoby náchylnej na útek. Navaľného zadržali v januári po návrate z Nemecka, kde sa päť mesiacov zotavoval z pokusu o otravu nervovoparalytickou látkou typu novičok.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Dobitý Slovák Jozef Chovanec v cele na letisku v Charleroi
  2. Ruský opozičný líder Alexej Navalnyj reční počas protestného zhromaždenia.
  3. Český prezident Miloš Zeman
  4. Ruský opozičný líder Alexej Navalnyj reční počas protestného zhromaždenia.

Z tohto činu Navaľnyj obviňuje ruského prezidenta Vladimira Putina a ruské tajné služby. Kremeľ akúkoľvek úlohu pri otrave popiera. Moskovský súd následne vo februári rozhodol, že počas pobytu v Nemecku Navaľnyj porušil podmienky podmienečného prepustenia v kauze starého prípadu sprenevery, ktorý sa všeobecne považuje za politicky motivovaný.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Navaľnyj ostáva vo väzení: Podľa moskovského súdu je náchylný na útek

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku