eReport.sk
Alexej Navaľnyj. Foto: tasr/ap

Polícia v Moskve zadržala ľudí, ktorí sa domáhali slobodných volieb: „Slobodu Navaľnému” hlásali

Polícia v Moskve v nedeľu zadržala niekoľko účastníkov individuálnych protestov. Informovala o tom rozhlasová stanica Echo Moskvy, ktorá s odvolaním sa na ľudskoprávny projekt OVD-Info dodala, že jednotlivci stáli na Puškinovom námestí v centre Moskvy, pričom mali v rukách plagáty s nápismi „Za slobodné a spravodlivé voľby”, „Som za spravodlivé voľby” či “Slobodu politickým väzňom”.

Slobodu Navaľnému

Okrem toho na policajnú stanicu v Moskve predviedli z Červeného námestia muža, ktorému bolo spod rozopnutého saka vidno tričko s nápisom  „Slobodu Navaľnému” a s podobizňou tohto odsúdeného a väzneného opozičného politika.

Podľa samotného zadržaného sa mu polícia pokúšala toto tričko vziať. Tieto protestné akcie sa uskutočnili v čase, keď v Rusku vrcholí hlasovanie vo voľbách do Štátnej dumy a regionálnych zákonodarných zborov. Vo viacerých subjektoch Ruskej federácie vo voľbách rozhodovali aj o ich najvyšších predstaviteľoch.

Ministerstvo vnútra Ruskej federácie v nedeľu podvečer informovalo, že počas volieb nedošlo k žiadnym narušeniam, ktoré by mohli ovplyvniť ich výsledky.   Združenie Golos, ktoré monitoruje predvolebnú kampaň a priebeh volieb v Rusku, však eviduje mnoho hlásení o porušení pravidiel pri voľbách.

Prečítajte si:

Spolupredseda združenia Golos Grigorij Meľkoňjanc pre Echo Moskvy uviedol, voliči sa sťažujú na nedostatočnú ochranu  hlasovacích lístkov počas nocí. Členovia volebných komisií i pozorovatelia sa zasa ponosujú komplikovanosť postupov pri narábaní s hlasovacími lístkami, ktoré majú za následok chyby. Dodal, že počas hlasovania v rôznych regiónoch došlo k pomerne “značnému počtu prípadov masového vhadzovania” nie voličmi upravených hlasovacích lístkov, ktoré boli zaznamenané na videu i  fotografiách.

Podľa Meľkoňjanca celkový počet hlásení o narušeniach počas volieb “prevyšuje ich počet počas volieb v roku 2016”.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Aktuálne

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti