tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Foto: tasr

Merkelová zoči-voči s Putinom: O čom rokovali v Moskve?

V Moskve sa stretli jedni z najvplyvnejších svetových lídrov. Rokovali totiž spolu nemecká kancelárka Angela Merkelová a ruský prezident Vladimir Putin.

Nemecká kancelárka Angela Merkelová sa v piatok v Moskve stretla s ruským prezidentom Vladimirom Putinom. Pred začiatkom rokovaní uviedla, že Moskva a Berlín napriek rozdielnym názorom potrebujú udržiavať dialóg.

„Aj keď máme hlboké nezhody, naďalej komunikujeme a tak by to malo aj zostať,“ povedala Merkelová. Úvodné minúty stretnutia prenášali naživo ruské televízie.

Viac o téme tu:

  1. Zhromaždenie v Štúrove.
  2. Angela Merkelová a Joe Biden.

Merkelová pricestovala do Moskvy v deň prvého výročia otravy ruského opozičného politika Alexeja Navaľného. Stredobodom poslednej návštevy Merkelovej v Moskve majú byť Ukrajina, Bielorusko a Afganistan. Merkelová po voľbách v Nemecku (26. septembra) odíde po 16 rokoch z funkcie šéfky spolkovej vlády.

Medzi Berlínom a Moskvou panuje napätie pre viaceré spory, okrem iného v súvislosti s uväznením Navaľného, vraždou Gruzínca čečenského pôvodu v Berlíne, či hackerským útokom na nemecký Spolkový snem z roku 2015. Merkelová bola v Moskve naposledy v januári 2020.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Merkelová zoči-voči s Putinom: O čom rokovali v Moskve?

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku