tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Vladimir Putin, foto: tasr/ap

Putin mal vážny telefonát s Macronom: Preberali situáciu v Afganistane i na Ukrajine

Ruský prezident Vladimir Putin vo štvrtok telefonoval s francúzskym prezidentom Emmanuelom Macronom. Hovorili o situácii na Ukrajine i v Afganistane a o iránskom jadrovom programe, informovala tlačová služba Kremľa.

Nutnosť zaistiť bezpečnosť obyvateľov

„Dôkladne prerokovali situáciu v Afganistane po tom, ako moc prešla do rúk hnutia Taliban. Obe strany zdôraznili nutnosť zaistenia bezpečnosti obyvateľov a riešenia humanitárnych otázok,“ píše sa vo vyhlásení Kremľa s tým, že obe strany sú pripravené pomôcť nastoleniu mieru a stability v Afganistane. Prezidenti si podľa Kremľa vymenili aj názory týkajúce sa situácie na juhovýchode Ukrajiny.

Vladimír Putin a Emmanuel Macron spolu telefonovali. Preberali situáciu vo svete – Foto: tasr

Znepokojivá situácia na Ukrajine

„Prezidenti vyjadrili znepokojenie v súvislosti s pretrvávajúcim napätím na juhovýchode Ukrajiny. Vladimir Putin upozornil na deštruktívne konanie Kyjeva, ktorý v poslednom čase cielenie zostruje situáciu na kontaktnej línii…, čím porušuje minské dohody,“ uvádza Kremeľ, podľa ktorého obe strany vyzdvihli nevyhnutnosť dodržiavania minských dohôd zo strany Kyjeva.

Macron tiež Putina požiadal, aby ho informoval o tom, ako prebieha realizácia trojstranného vyhlásenia o ukončení bojov Náhornom Karabachu. Agentúra RIA Novosti tiež informovala, že Putin vo štvrtok telefonoval i s talianskym premiérom Mariom Draghim, s ktorým diskutoval o Afganistane. Obe strany pritom zdôraznili, že je potrebné naďalej bojovať proti rozširovanie „teroristickej ideológie a drogovej hrozby vychádzajúcej z územia Afganistanu“.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Bojovníci Talibanu hliadkujú v meste Faráh provincie Faráh, juhozápadne od Kábulu 11. augusta 2021.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Putin mal vážny telefonát s Macronom: Preberali situáciu v Afganistane i na Ukrajine

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku