eReport.sk
Nemecká kancelárka Angela Merkelová s pivovým pohárom počas predvolebnej kampane
Angela Merkelová s pivovým pohárom počas predvolebnej kampane. Foto: tasr/ap

Bude vám Angela Merkelová chýbať? Nie, v žiadnom prípade! To je reakcia väčšiny Nemcov

Odchádzajúca nemecká kancelárka Angela Merkelová nebude po uplynutí svojho aktuálneho funkčného obdobia chýbať viac ako polovici Nemcov. Ukázal to prieskum verejnej mienky inšitútu Civey pre denník Augsburger Allgemeine.

Na otázku “Bude vám Angela Merkelová po skončení jej funkčného obdobia chýbať?” odpovedalo 52 percent opýtaných “Nie, v žiadnom prípade” alebo “Skôr nie”.

Angela Merkelová sa po 16 rokoch vlády už viac na tento post nekandiduje a ohlásila tiež, že sa sťahuje z aktívnej politiky.

Naopak, 38 percent respondentov uviedlo, že kresťanskú demokratku Merkelovú budú v politike postrádať. Nerozhodných bolo v tejto otázke desať percent ľudí.

Fotografie s Merkelovou aj z aktuálnej predvolebnej kampane, ktorá v Nemecku vrcholí

GALÉRIA – Foto: tasr/ap

Ako píše denník Die Welt s odvolaním sa na prieskum, počet ľudí, ktorí tvrdia, že im bude Merkelová chýbať, je najväčší medzi prívržencami konzervatívnej Únie CDU/CSU – ide o 63 percent z nich. Najmenej (len dve percentá) budú zase jej odchod z politiky ľutovať voliči krajne pravicovej strany Alternatíva pre Nemecko (AfD).

V nedeľu 26. septembra sa budú v Nemecku konať voľby do v poradí 20. Spolkového snemu. Viac ako 60 miliónov voličov rozhodne nielen o novom zložení Bundestagu, ale aj o novom spolkovom kancelárovi, pretože Angela Merkelová sa po 16 rokoch vlády už viac na tento post nekandiduje a ohlásila tiež, že sa sťahuje z aktívnej politiky.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. V popredí hodiny a v pozadí plagáty, na ktorých sú zobrazení nemecká kancelárka Angela Merkelová a kandidát na post nemeckého kancelára z Kresťanskodemokratickej únie (CDU) Armin Laschet
  2. Renata Alt
  3. Nemecké parlamentné voľby.
  4. Angela Merkelová a Armin Laschet.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Aktuálne

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti