tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Elon Musk, archívna snímka.
Elon Musk, archívna snímka. Foto: tasr/ap

MEGAZVRAT V MEGAKŠEFTE: Elon Musk odstúpil od zmluvy o prevzatí Twitteru!

Americký podnikateľ Elon Musk odstúpil od zmluvy o prevzatí sociálnej siete Twitter za 44 miliárd dolárov (43,29 miliardy eur). TASR o tom informuje na základe správy, zverejnenej britskou spravodajskou televíziou SkyNews.

Vo vyhlásení poskytnutom americkej Komisii pre cenné papiere a burzy (SEC) Muskovi zástupcovia uviedli, že Twitter porušil podmienky zmluvy a „urobil zjavne nepravdivé a zavádzajúce vyhlásenia“. Uviedli tiež, že Twitter neposkytol údaje a informácie požadované Muskom, ktoré by mu umožnili „urobiť nezávislé hodnotenie počtu falošných alebo spamových účtov“ na sociálnej sieti.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Elon Musk a pápež František na spoločnej fotografii.
  2. Elon Musk, archívna snímka.
  3. Elon Musk.
  4. Na archívnej snímke z 23. apríla 2022 bývalý americký prezident Donald Trump gestikuluje počas zhromaždenia v Delaware.

Twitter niekedy ignoroval požiadavky pána Muska, inokedy ich odmietol zo zjavne neopodstatnených dôvodov a niekedy zas tvrdil, že mu vyhovel, pričom mu však poskytol neúplné alebo nepoužiteľné informácie,“ uvádza sa vo vyhlásení.

Podmienky zmluvy zaväzujú šéfa spoločností Tesla a SpaceX zaplatiť 1 miliardu dolárov (984 miliónov eur), ak transakciu nedokončí. Nie je však jasné, či predstavenstvo Twitteru prijme jeho platbu, alebo sa s ním bude kvôli zmluve súdiť.

Vypovedanie zmluvy je najnovším zvratom v ságe medzi najbohatším mužom sveta a jednou z najvplyvnejších sociálnych sietí. Veľká časť drámy sa odohrala priamo na Twitteri, kde sa Musk, ktorý má viac ako 95 miliónov sledovateľov, sťažoval, že spoločnosť nedokázala naplniť svoj potenciál platformy pre slobodu prejavu.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

MEGAZVRAT V MEGAKŠEFTE: Elon Musk odstúpil od zmluvy o prevzatí Twitteru!

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku