tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Ilustračné foto: canadianphotographer56/shutterstock

Bežná odstávka? Tesla zastavuje výrobu v Nemecku, ide o jedinú európsku fabriku firmy!

Americký výrobca elektromobilov Tesla od pondelka zastavuje produkciu vo svojom závode v Grünheide neďaleko Berlína na 14 dní. Podľa spoločnosti ide o bežnú odstávku na údržbu tzv. gigatovárne, ktorá bola oficiálne otvorená v marci 2022. TASR správu prevzala z DPA.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Elon Musk, archívna snímka.
  2. plyn, kohútik, koleso, zváranie

 Podľa odborového zväzu IG Metall boli pracovníci informovaní o pauze už pred nejakým časom. V Berlíne a v spolkovej krajine Brandenbursko sa minulý týždeň začali letné prázdniny.

Fabrika má 5000 zamestnancov

Závod v Grünheide je jedinou európskou továrňou Tesly, ktorá by v nej chcela vyrábať 500.000 elektromobilov ročne a zamestnať tam 12.000 ľudí. V súčasnosti má továreň približne 5000 zamestnancov.

Šéf Tesly Elon Musk nedávno potvrdil, že sa v nemeckej továrni vyrobí 1000 áut týždenne. Do 1. štvrťroka 2023 by mal objem výroby stúpnuť na 5000 áut týždenne podľa informácií, ktoré získala DPA.

Medzi robotníkmi panuje nespokojnosť

Odborový zväz IG Metall tvrdí, že medzi zamestnancami panuje nespokojnosť napriek zvýšeniu miezd o 6 %, ktoré oznámila Tesla. Dôvodom je, že noví pracovníci dostávajú vyššie mzdy ako tí, ktorých firma prijala pred pár mesiacmi, povedal koncom minulého týždňa hovorca odborov Markus Sievers. To je spôsobené problémami pri hľadaní kvalifikovaných pracovníkov.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Bežná odstávka? Tesla zastavuje výrobu v Nemecku, ide o jedinú európsku fabriku firmy!

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku