tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Na archívnej snímke z 23. apríla 2022 bývalý americký prezident Donald Trump gestikuluje počas zhromaždenia v Delaware.
Na archívnej snímke z 23. apríla 2022 bývalý americký prezident Donald Trump gestikuluje počas zhromaždenia v Delaware. Foto: tasr/ap

Trump prehral. Argument, že ho Twitter cenzuroval bol pre sudcu slabý

Sudca federálneho súdu v Kalifornii zamietol v piatok žalobu bývalého prezidenta USA Donalda Trumpa, ktorý sa ňou snažil dosiahnuť odblokovanie svojho konta na sociálnej sieti Twitter. TASR prevzala správu od agentúry AFP.

Sudca vo svojom rozhodnutí označil argument, že Twitter „cenzuroval“ Trumpa v rozpore s právom na slobodu prejavu, za slabý, pretože prvý dodatok ústavy zakazuje vládnym orgánom – a nie súkromným firmám – zasahovať do toho, čo hovoria občania.

Trumpove kontá na Twitteri, Facebooku a ďalších sociálnych sieťach boli zablokované po útoku jeho priaznivcov na sídlo Kongresu vo Washingtone, ku ktorému došlo 6. januára 2021.

„Zmluvné podmienky umožnili Twitteru konať tak, ako uzná za vhodné, pokiaľ ide o akýkoľvek účet alebo obsah a z akéhokoľvek dôvodu,“ uviedol sudca James Donato vo zdôvodnení svojho rozhodnutia o zamietnutí žaloby.

Donato nechal otvorené dvere, aby bolo možné žalobu, ktorú podal Trump, Americká konzervatívna únia a niekoľko ľudí, upraviť a znovu podať. Žaloba uvádza Twitter a jeho bývalého šéfa Jacka Dorseyho ako obžalovaných a žiada náhradu škody v hotovosti, ako aj vydanie príkazu na okamžité odblokovanie pozastavených účtov.

Súdna prehra prichádza v čase, keď miliardár Elon Musk kupuje Twitter a sľúbil, že obmedzí „moderovanie obsahu“ na zákonné minimum.      

Trumpove kontá na Twitteri, Facebooku a ďalších sociálnych sieťach boli zablokované po útoku jeho priaznivcov na sídlo Kongresu vo Washingtone, ku ktorému došlo 6. januára 2021. Kritici Trumpovi vyčítali, že k útoku podnecoval aj svojimi statusmi, čím porušil pravidlá on-line sietí. Krátko pred útokom vyslovil doteraz nepreukázané obvinenia z podvodov v prezidentských voľbách, ktoré prehral.

Súdna prehra prichádza v čase, keď miliardár Elon Musk kupuje Twitter a sľúbil, že obmedzí „moderovanie obsahu“ na zákonné minimum.     

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Elon Musk, archívna snímka.
  2. Elon Musk.

 

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Trump prehral. Argument, že ho Twitter cenzuroval bol pre sudcu slabý

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku