tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Elon Musk, archívna snímka.
Elon Musk, archívna snímka. Foto: tasr/ap

Miliardár Elon Musk varoval Twitter: Odstúpim od kúpnej zmluvy!

Elon Musk môže odstúpiť od dohody o kúpe sociálnej siete Twitter za 44 miliárd USD (41,02 miliardy eur), ak mu neposkytne údaje o spame a falošných účtoch. Miliardár a šéf automobilky Tesla varoval pred tým Twitter v pondelok v liste.

Twitter „jasne porušil“ svoje záväzky a Musk si vyhradzuje všetky práva na ukončenie zmluvy, uviedli v liste jeho právnici. Toto je prvýkrát, čo Musk pohrozil, že odstúpi od dohody v liste, namiesto toho, aby to zverejnil na sociálnej sieti.

Dočasne už pozastavil prevzatie Twitteru

Twitter predtým bagatelizoval Muskovo vyhlásenie, že dohoda je „odložená“. Musk totiž začiatkom minulý mesiac oznámil, že dočasne pozastavuje prevzatie Twitteru, kým nebude mať k dispozícii údaje o podiele jej falošných účtov.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Elon Musk a pápež František na spoločnej fotografii.
  2. Elon Musk, archívna snímka.
  3. Elon Musk.

„Musk sa domnieva, že Twitter transparentne odmieta splniť svoje záväzky vyplývajúce zo zmluvy o prevzatí, čo vyvoláva ďalšie podozrenie, že spoločnosť zadržiava požadované údaje,“ napísali jeho právnici.

Právnici: Má jednoznačne nárok na požadované údaje

Miliardár, ktorý sa sám vyhlasuje za „absolutistu“ v otázke slobody slova, spochybnil presnosť údajov Twitteru o falošných účtoch, ktoré údajne predstavujú menej ako 5 % jeho užívateľskej základne, pričom tvrdí, že ich musí byť aspoň 20 %. Tieto údaje vraj potrebuje na vykonanie vlastnej analýzy užívateľov Twitteru a neverí v „laxné testovacie metodológie spoločnosti“.

„Musk má jednoznačne nárok na požadované údaje, ktoré mu umožnia pripraviť sa na prechod Twitteru do jeho vlastníctva a uľahčiť mu financovanie transakcií,“ napísali právnici.

Šéf Tesly pripomenul, že už zariadil financovanie transakcie prostredníctvom vlastného imania a pôžičiek, pričom pritiahol významných akcionárov vrátane Sequoia Capital. Musk už predal svoje akcie Tesly v hodnote viac ako 8 miliárd USD na financovanie akvizície. Po prípadnom prevzatí by chcel urobiť niekoľko zmien vo fungovaní siete.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Miliardár Elon Musk varoval Twitter: Odstúpim od kúpnej zmluvy!

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Čítajte viac…

Šport

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku