eReport.sk
Slovenský lekár Igor Bukovský počas rozhovoru pre spravodajskú agentúru SITA. Foto: SITA/Branislav Bibel

Matovič rozčúlil Bukovského. Ten do boja povolal právnikov


Panické. Tak nazval riadenie „koronakrízy“ na Slovensku vládou a odborníkmi známy lekár Igor Bukovský. Odborník na výživu už nejaký ten čas kritizuje nielen niektoré nastolené opatrenia v boji proti koronavírusu, ale aj to, ako sa zachováva v týchto časoch premiér Igor Matovič. Obrátil sa dokonca na právnikov!

„Predseda vlády nedodržiava nariadenie vlády, ktorej predsedá,“ upozornil v jednom zo svojich videí Bukovský. Narážal tak na svadbu, ktorej sa mal Matovič zúčastniť bez rúška, hoci ho mal mať. Odborníkovi na výživu sa nepáčil ani spôsob, akým sa neskôr premiér ospravedlňoval. Na protest proti ľuďom, ktorí riadia „koronakrízu“ sa preto rozhodol nosiť rúško s čiernym krížikom. „Prestal som vám veriť. Ale nebudem ako predseda vlády, ktorý arogantne ignoruje nariadenia ministerstva zdravotníctva a úradu verejného zdravotníctva.“

Samozrejme, kritika Igora Matoviča nenecháva chladnými jeho fanúšikov. Na Matovičovom facebookovom profile sa medzi priamymi príspevkami objavil jeden, ktorý sa nevyberane vyjadruje na adresu Bukovského. „Pán „dochtor“ sa už pasuje okrem svojho tárania o zdravej výžive aj za epidemiológa?!“ rozhorčuje sa vo svojom statuse Matovičov sympatizant a pokračuje. „Možno vám to ešte nikto nepovedal priamo, ale vyzeráte s tými vyjadreniami ako cirkusový šašo 3. triedy, ktorý sa snaží za každú cenu zaujať publikum. On vystrčením holého zadku, vy svojimi táraninami o koronavíruse.“ Tieto slová, ktoré sa objavili na Matovičovom profile a zdieľali ich desiatky ľudí, zrejme zdvihli doktora zo stoličky. „ Celú záležitosť som odovzdal na riešenie právnym zástupcom,“ povedal Bukovský, ktorý zdôrazňuje, že nepopiera existenciu koronavírusu ani choroby COVID-19.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Matovič rozčúlil Bukovského. Ten do boja povolal právnikov

KOMENTOVALI STE: