eReport.sk
Odoberte mu aj mobil, lebo Slovensko z neho umrie od smiechu!
Podpredseda vlády a minister financií SR Igor Matovič (OĽANO). Foto: tasr

Sulík sa už s Matovičom vôbec nekašle: Nepatrí do vlády, ale do blázinca!

Matovič patrí do blázinca. Hovorí Sulík. Minister financií Igor Matovič (OĽANO) prišiel tento týždeň s informáciou, že premiérkou prípadnej úradníckej vlády by sa mala stať bývalá ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (SaS).

Mohlo by vás zaujímať

  1. richarda sulíka vyšetruje polícia
  2. roman mikulec porušil zákon
  3. podpredseda vlády SR a minister financií SR Igor Matovič (OĽaNO)
  4. seliga zilinka je sralo

Dlhšie sa už v kuloároch hovorí o tom, že úradnícka vláda prezidentky Zuzany Čaputovej by v prípade jej vzniku bola progresívno-liberálna. Tvorená by vraj mala byť ľuďmi blízkymi stranám Progresívne Slovensko a SaS.

Hrajuškanie

Túto verziu však odmieta šéf SaS Richard Sulík. Ten tvrdí, že takáto možnosť s istotou neexistuje. Reagoval aj na Matovičove tvrdenia, že SaS padajú preferencie. „Tohto pána som si napočúval, že sa ‚hrajuškám‘ s percentíčkami. Preferencie netreba preceňovať. SaS zažila 3,5 až 4 percentá až po 18. Toto nie je dôvod, prečo sa znervózňovať, keď je do volieb možno až 14 mesiacov,“ uviedol Sulík v relácii Na telo Plus, ktorú vysiela Markíza.

SaS – vládno-opozičný hybrid?

Kde sa vlastne momentálne strana SaS nachádza? Po odchode z vlády sa totižto liberáli úplne nevedia usadiť na opozičnom poli. Dokonca aj samotné opozičné strany tvrdia, že SaS je ešte stále vládnou stranou.

Mnohé môže zmeniť hlasovanie o dôvere vláde, ktoré SaS vyvolala spolu s Pellegriniho Hlasom-SD. Sulík však pripúšťa, že opozícia s liberálmi nemôže rátať vo všetkom, čo proti vláde robí: „Nie sme stoj čo stoj opozícia. To, čo pomôže ľuďom a prospeje im, podporíme.“

Matovič patrí do blázinca

SaS však čoraz častejšie používa rétoriku strán ako Smer-SD, alebo Hlas-SD. Tvrdí napríklad, že premiérom nie je Eduard Heger (OĽANO), ale jeho stranícky šéf Matovič. Toho by naviac podobne ako líder Smeru Robert Fico poslal liečiť sa. „Nepatrí do vlády, ale do blázinca,“ dodal Sulík.

Zdroj: Na telo Plus TV Markíza


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Sulík sa už s Matovičom vôbec nekašle: Nepatrí do vlády, ale do blázinca!

Odoberať
Upozorniť na
5 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti