eReport.sk
podpredseda vlády SR a minister financií SR Igor Matovič (OĽaNO)
Podpredseda vlády SR a minister financií SR Igor Matovič (OĽaNO). Foto: tasr

Prorok Matovič: Predčasné voľby rovnako tak ako v Nemecku, môžu spôsobiť príchod najhoršieho zla!

Nasledujúce dni sa rozhodne, či si Slovensko uchová demokraciu. Ak poslanec Richard Sulík (SaS) rozbije koalíciu, k moci nastúpi väčšina, ktorá bráni zmene paragrafu 363 či nevydala Robert Fica (Smer-SD) na väzobné stíhanie. V stredu to uviedol minister financií Igor Matovič (OĽANO).

Matovičove proroctvo

„Ktokoľvek, kto sa tu zahráva s ideou predčasných volieb, len pokúša osud a už to nebude len o tom, že nasledovné voľby budeme bojovať o tom, či to budú posledné demokratické voľby, ale budeme spoločne konštatovať, že demokratické už boli,“ povedal minister. V tejto súvislosti upozornil aj na možnú zmenu volebného systému. Dodal, že v čase kríz, keď sú ľudia frustrovaní, je nebezpečné zahrávať sa s predčasnými voľbami.

Matovič hovorí o príchode najhoršieho zla

Matovič má za to, že predčasné voľby v 30. rokoch minulého storočia v Nemecku spôsobili príchod „najhoršieho zla“ a to isté sa stane na Slovensku. Nepovažuje za prisilné prirovnávať túto situáciu k Hitlerovi a treba podľa neho používať v kritických situáciách paralely.

„Keď niekto pokúša osud a myslí si, že takáto väčšina v parlamente bude pre Slovensko bezpečnejšia, prospešnejšia, demokratickejšia, nech sa páči,“ povedal minister. Koaličné OĽANO sa podľa neho nechystá podporovať predčasné voľby.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Chmelár o štátnych oslavách
  2. Na vodu vláda pozabudla?
  3. pád vlády chcú aj kotlebovci
  4. Polícia, kontroly na hraniciach, migrácia, migranti
  5. Veronika Remišová (Za ľudí).
  6. V popredí predseda vlády SR Eduard Heger (OĽANO).

Mimoriadna schôdza Národnej rady SR k návrhu na vyslovenie nedôvery vláde sa začne vo štvrtok (8. 12.). Hlasovať o návrhu by sa po jeho prerokovaní mohlo v utorok 13. decembra o 11.00 h. Návrh na vyslovenie nedôvery vláde podala opozičná SaS.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Prorok Matovič: Predčasné voľby rovnako tak ako v Nemecku, môžu spôsobiť príchod najhoršieho zla!

Odoberať
Upozorniť na
11 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti