eReport.sk
richarda sulíka vyšetruje polícia
Richard Sulík a Igor Matovič ešte ako priatelia. Zdroj: fb Igor Matovic

Matovičova pomsta? Richarda Sulíka vyšetruje polícia. Mal spreneveriť milióny!

Richarda Sulíka vyšetruje polícia. Informáciu priniesol portál TA3 a tiež portál Topky. Kauza má súvisieť s prípravou strategického územia Valiliky. Práve tam má totiž prísť automobilka Volvo. Kto podal na šéfa liberálov trestné oznámenie v tejto veci, nie je jasné. Adeptov by iste bolo neúrekom. Druhou otázkou je, ako je možné, že sa o tom verejnosť dozvedá až teraz. Presne na deň päť mesiacov potom, ako Sulík ešte ako minister hospodárstva, túto investíciu oznámil. A dva dni predtým, ako sa v parlamente bude na návrh liberálov, odvolávať Hegerova menšinová vláda.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Schmögnerová ponúkla scenáre
  2. Vľavo generálny prokurátor SR Maroš Žilinka a v popredí vpravo Matúš Šutaj-Eštok (Hlas-SD).
  3. Uvrhli štát do krízy?
  4. seliga zilinka je sralo

Trestné oznámenie niekto podal na Krajskú prokuratúru v Bratislave. Adresoval ho Úradu špeciálnej prokuratúry. Tá ho odstúpila na Národnú kriminálnu agentúru. Sulík je podozrivý z toho, že sa ako minister hospodárstva dopustil spáchania bzvlášť závažného zločinu porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku a obzvlášť závažného zločinu zneužívania právomocí verejného činiteľa. 

Valaliky ako práčka peňazí?

„Sulík sa mal spomínaných zločinov podľa trestného oznámenia dopustiť tým, že založil obchodnú spoločnosť Valaliky Industrial Park v rozpore s uznesením vlády. Týmto konaním mal podľa oznamovateľa spôsobiť škodu vo výške vyše 85 miliónov eur, píše portál TA3.

“ Bez súhlasu Vlády SR i Ministra financií SR so základným imaním 85 385 299 eur a svojvoľne, bez súhlasu Vlády SR a Ministra financií a v rozpore s Uznesením vlády SR. č. 135/2022, mal tieto finančné prostriedky použiť na iný účel, a to na založenie a peňažný vklad do základného imania spoločnosti Valaliky Industrial Park, s.r.o.,“ citujú Topky priamo z trestného oznámenia.

Richarda Sulíka vyšetruje polícia

Krajská prokuratúra časť trestného oznámenia odovzdala na NAKA v časti, ktoré bolo kvalifikované ako podozrenie z obzvlášť závažného zločinu porušovania povinnosťi pri správe cudzieho majetku a obzvlášť závažného zločinu zneužívania právomoci verejného činiteľa.

O ničom nevie

Šéf liberálov mal týmto svojim konaním spôsobiť škodu vo výške vyše 85 miliónov eur. Exminister hospodárstva ešte do minulého týždňa o trestnom oznámení nevedel. „Richard Sulík o takomto trestnom oznámení informovaný nebol, preto sa vyjadríme, až keď budeme vedieť, o čo vlastne ide,“ reagovala pre topky.sk jeho hovorkyňa Katarína Matejková.

Zdroj: ta3, Topky


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Matovičova pomsta? Richarda Sulíka vyšetruje polícia. Mal spreneveriť milióny!

Odoberať
Upozorniť na
5 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti