eReport.sk
seliga zilinka je sralo
Podpredseda Za ľudí a poslanec NR SR Juraj Šeliga. Zdroj: fb/seligazaludi

Šeliga: Špeciálna prokuratúra robí svoju prácu čestne, Žilinka je sraľo! Verím, že bude stíhaný!

Juraj Šeliga z najmenšej vládnej strany, sa vyjadril pre portál Refresher. Žilinka je sraľo! Bojovník Za slušné Slovensko, by ako vyštudovaný právnik a člen parlamentu, asi mal vedieť, či sú takéto vyjadrenia voči Generálnemu prokurátorovi SR na mieste. Preňho zjavne áno. Útoky na Maroša Žilinku patria k akejsi základnej mentálnej výbave súčasnej vládnej garnitúry. Otázkou je, či nielen preto, lebo dodržiava zákony. Namiesto toho, aby konal tak, ako si vládna moc praje.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Zľava Juraj Blanár, Ladislav Kamenický, Robert Fico, Richard Takáč a Ľuboš Blaha (všetci Smer-SD) počas tlačovej konferencie k neotvoreniu 72. schôdze Národnej rady SR 14. septembra 2022 v Bratislave.
  2. ÚŠP zase raz pohorel
  3. Generálny prokurátor SR Maroš Žilinka.
  4. Uvrhli štát do krízy?

Podľa Šeligu, je to však práve Žilinka, ktorý „ohýba právo“ a „prekračuje svoje právomoci.“ A to nielen s v súvislosti s §363. Moderátorovi vysvetlil, že tento paragraf má GP SR na „korekciu právoplatných rozhodnutí prokurátora alebo vyšetrovateľa.“

„Generálny prokurátor zruší právoplatné rozhodnutie prokurátora alebo policajta, ak takým rozhodnutím alebo v konaní, ktoré mu predchádzalo, bol porušený zákon. Porušením zákona sa rozumie podstatné pochybenie, ktoré mohlo ovplyvniť rozhodnutie vo veci.“

§ 363, Trestný poriadok, ods.1

Za tým Šeliga dodal, že „ten, kto by mal v Súmraku posúdiť, či ide o organizovanú zločineckú skupinu, alebo nie, je súd.“ Problém je, že Žilinka v tomto prípade využil §363 v súlade so zákonom. Súmrak sa nedostal pred sudcu práve preto, že zákon porušil niekto iný.

To, že veľmi veľa obvinení je postavených buď len výpovedí kajúcnika alebo „na vode,“ nebude chyba Maroša Žilinku. Ďalším nepatrným problémom je, že slovenské trestné právo nepozná pojem organizovaná zločinecká skupina. Ide buď o organizovanú alebo zločineckú skupinu.

Žilinka je sraľo

Takto sa vyjadril podpredseda najmenšej vládnej strany k tomu, prečo Žilinka viackrát (ako uviedol moderátor Adel Ghannam) odmietol pozvanie Refresheru. Dodal, že dúfa, že Žilinka bude teraz stíhaný disciplinárne a raz aj trestnoprávne. Naopak, kto si podľa pána Šeligu svoju prácu „čestne a dobre,“ je Daniel Lipšic a jeho špeciálna prokuratúra.

Záverom

„Práve tolerovanie nezákonného prípravného konania by bolo neakceptovateľným rezignovaním na plnenie zákonných úloh prokuratúry, ktoré sú odlišné od úloh súdov, ktoré nie sú orgánom činným v trestnom konaní a tým ohrozením zákonného a spravodlivého rozhodovania,“ uviedol o svojom rozhodnutí v kauze Súmrak, generálny prokurátor Maroš Žilinka.

Generálny prokurátor tiež k veci povedal: „Sústavné verejné spochybňovanie rozhodnutí konštatujúcich porušenie zákona, bez znalosti spisu a dôkazného stavu veci, posudzujúc trestné veci primárne s ohľadom na meno obvineného, je tým, čo zneisťuje verejnosť.“

Zdroj: refresher


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Šeliga: Špeciálna prokuratúra robí svoju prácu čestne, Žilinka je sraľo! Verím, že bude stíhaný!

Odoberať
Upozorniť na
22 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti